Alexandru Pavel
Adatlap
Születés ideje: 1967. november 02.
Tanulmányok
2008 - 2010 Rendezői mesterszak
Osztályvezető: Theodor-Cristian Popescu
1995 - 1999 Színészmesterség - Alapképzés
Osztályvezető: Ion Săsăran
Marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem
Aktuális szerepei
Iordache Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Egy paraszt / Pascu Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
Tom Maria Goos: Kloáka rendező: Theodor-Cristian Popescu
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2018/2019-es évad
Iordache Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Nyikolaj Frații Presnyakov: Floor covering. Terminál rendező: Sorin Militaru
2015/2016-es évad
Som Antal William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Vlad Massaci
2014/2015-es évad
Egy paraszt / Pascu Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
2012/2013-es évad
Retek Egressy Zoltán: A portugál rendező: Kincses Elemér
2011/2012-es évad
Tom Maria Goos: Kloáka rendező: Theodor-Cristian Popescu
2009
6 szereplő Versösszeállítás rendező: Liviu Pancu
Tartaglia Carlo Gozzi: Szarvaskirály rendező: Radu Olăreanu
2008
Smith Bertold Brecht, Kurt Weill: Koldusopera (Háromgarasos opera) rendező: Liviu Pancu
2007
Az úr Leonid Andreev: Aki a pofonokat kapja rendező: Kincses Elemér
Eduard Carapantea Horia Gârbea: „Divorț în direct” rendező: Liviu Pancu
2006
Ügyész Viorel Cacoveanu: Eperszedésen Spanyolországban rendező: Oana Leahu
2005
Merescu ügyvéd Emil Mladin: „Ne vedem mai târziu sau poate mâine” rendező: Gelu Badea
2004
Samrajev A.P. Cehov: Sirály rendező: Kincses Elemér
Don Basile Pierre de Beaumarchais: Figaro házassága rendező: Renata Scant
Podeanu Zeno Ghițulescu: „Mandache și tranziția” rendező: Dan Glasu
2003
Wingate Arnold Wesker: A királynő katonái rendező: Cornel Popescu
Garibaldi Ion Luca Caragiale: Leonida naccsás úr és a reakció rendező: Cristian Ioan
Bubnov Maxim Gorki: Éjjeli menedékhely rendező: Kincses Elemér
2002
Kamarás Jean Giraudoux: Ondine (Sellők) rendező: Irina Popescu Boieru
Gheorghe Ion Luca Caragiale: Megtorlás rendező: Cristi Juncu
2001
Részeg Antoine de Saint Exupéry: A kis herceg rendező: Cornel Popescu
Fényképész Ray Cooney: Páratlan páros rendező: Cristian Ioan
Zaharia Nikos Kazantzakis: Zorbász, a görög rendező: Sorin Misirianțu
Pamolas Jean-Claude Grumberg: Amorphe d’Ottenburg rendező: Cristian Ioan
2000
David Cutrere Tennesse Williams: Orfeusz az alvilágban rendező: Kincses Elemér
Rendőrbiztos Antonio Mattiuzzi: Velencei hármas iker rendező: Cristian Ioan
Meneaux Francis Weber: Balfácánt vacsorára rendező: Mircea Cornișteanu
1998
Marsall William Shakespeare: II. Richárd rendező: Mihai Manolescu
Más színházaknál játszott szerepei
Gufi és Lulu Matei Vișniec: Gufi országa rendező: Mihai Lungeanu
Pepino Matei Vișniec : Bohóc kerestetik rendező: Ion Vântu
Volpone Ben Johnson: Volpone rendező: Radu Olăreanu
Vulpasin George Mihail Zamfirescu: Nastasia kisasszony rendező: Ion Săsăran
Sir Toby William Shakespeare: A tizenkettedik éjszaka rendező: Traian Penciuc
Grigore Vasile Alecsandri: „Piatra din casă” rendező: Ion Săsăran
Mihai Eminescu Színház, Botoșani
Fenol Dumitru Solomon: „Prințesa și porcarul” rendező: Ion Bordeianu
Bondici Vasile Alecsandri: „Două fete ș-o neneacă” rendező: Alexandru Vasilache
Tolvaj Dario Fo: A hetedik rendező: Ion Bordeianu
Casca tábornok : De divinatione (adaptáció) rendező: Alexa Visarion
Bobcsinszkij N.V. Gogol: A revizor rendező: Ion Bordeianu
A kellékes Ion Sava: „În seara asta repetăm Shakespeare” rendező: Marius Rogojinschi
Rendezései
William Shakespeare: Lear király Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Marosvásárhely
Francu Alina: Nano (monodráma) Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Marosvásárhely
Paul Ioachim: Egy furcsa eset Lyceum Független Színház Marosvásárhely
Mimi Brőnescu: Lányok, virágok, filmek vagy fiúk „Teatru Independent De Sub Nor” Bukarest