B. Fülöp Erzsébet
Adatlap
Születésnap: 1967. szeptember 22.
intézmény: Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda
intézmény: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak
intézmény: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak
Doktorandusz
intézmény: Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen 
Színész
Tanár
intézmény: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem
Jelenlegi szerepek
Dálnoky Réka Tévedések tárháza
rendező: Mihoc Nicu
Többszörös szerep szerepében
rendező: Bodolay
Célimène szerepében
Ivan Viripajev Részegek
rendező: Afrim Radu
Dóra szerepében
Gerhart Hauptmann A patkányok
rendező: Zsótér Sándor
Sidonie Knobbe szerepében
Vermes Timur Nézd, ki van itt!
rendező: Theodor Cristian Popescu
Frau Bellini szerepében
rendező: Afrim Radu
Aurora szerepében
Bartis Attila A nyugalom
rendező: Afrim Radu
Anya szerepében
Radu Afrim, valamint a szereposztás Az ördög próbája
rendező: Afrim Radu
Bözse tanárnő szerepében
Korábbi szerepek
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2018/2019-es évad
Gerhart Hauptmann A patkányok
rendező: Zsótér Sándor
Sidonie Knobbe szerepében
2017/2018-es évad
rendező: Bodolay
Célimène szerepében
Ivan Viripajev Részegek
rendező: Afrim Radu
Dóra szerepében
2016/2017-es évad
Vermes Timur Nézd, ki van itt!
rendező: Theodor Cristian Popescu
Frau Bellini szerepében
rendező: Afrim Radu
Aurora szerepében
2015/2016-es évad
Anton Pavlovics Csehov Sirály
rendező: Keresztes Attila
2014/2015-es évad
Bartis Attila A nyugalom
rendező: Afrim Radu
Anya szerepében
2013/2014-es évad
Radu Afrim, valamint a szereposztás Az ördög próbája
rendező: Afrim Radu
Bözse tanárnő szerepében
2015/2016-es évad
Lázár Ervin A kisfiú meg az oroszlánok
rendező: Keresztes Attila, Ruszuly Ervin
Bohóc szerepében
Molnár Ferenc Az üvegcipő
rendező: Mohácsi János
Adél anyja szerepében
2014/2015-es évad
Bakonyi Károly, Szirmai Albert , Gábor Andor Mágnás Miska
rendező: HARSÁNYI Zsolt
Marcsa, mosogatólány szerepében
Molter Károly Tank
rendező: Gáspárik Attila
Özvegy Geliczeyné szerepében
2012/2013-es évad
Kovásznai György Csontváry
rendező: Kövesdy István
Asszonyság, zsidó szerepében
William Shakespeare Rómeó és Júlia
rendező: Porogi Dorka
Dajka szerepében
2011/2012-es évad
Háy János A Gézagyerek
rendező: Rusznyák Gábor
Vízike szerepében
2010/2011-es évad
Színészbáli Gálaest
Előadó szerepében
Georges Feydeau Bolha a fülbe
rendező: Kövesdy István
Lucienne Homenides de Histangua szerepében
2009/2010-es évad
Luigi Pirandello Hat szereplő szerzőt keres
rendező: Zinder David
Az anya szerepében
von Horváth Ödön Mit csinál a kongresszus?
rendező: Bocsárdi László
Luise Gift szerepében
2008/2009-es évad
Jon Fosse Alvás
rendező: Sorin Militaru
A középkorú nő szerepében
Tamási Áron Hullámzó vőlegény
rendező: Török Viola
Teréz szerepében
2007/2008-es évad
Eugène Labiche, Marc Michel Olasz szalmakalap
rendező: Kövesdy István
Heléne szerepében
Roland Schimmelpfennig Nő a múltbó
rendező: HARSÁNYI Zsolt
Claudia szerepében
William Shakespeare III. Richárd
rendező: Andreea Vulpe
A III. szerepében
2006/2007-es évad
Örkény Istán Macskajáték
rendező: László Csaba
Egérke szerepében
A változó hold alatt
rendező: Barabás Olga
Alison szerepében
Volt! Van! Lesz!
rendező: Kovács Levente
Előadó szerepében
Visky András A szökés
rendező: Patkó Éva
Angyal szerepében
A.P. Csehov Cseresznyéskert
rendező: Andreea Vulpe
Sarlotta szerepében
Szomory Dezső Györgyike, drága gyermek
rendező: Kovács Levente
Lóri szerepében
Hatházi András A Dilis Resner
rendező: Parászka Miklós
Margit szerepében
Füst Milán Boldogtalanok
rendező: Bodó Viktor
Rózsi szerepében
Milne A. A. Micimackó
rendező: Kovács Levente
Nyúl szerepében
Molnár Ferenc Liliom
rendező: Babarczy László
Muskátné szerepében
William Shakespeare Szentivánéji álom
rendező: Novák Eszter
Hyppolita szerepében
1999-2000-es évad
Frank Wedekind A tavasz ébredése
rendező: Anca Bradu
Bergmann-né szerepében
Más színházaknál játszott szerepei:
Akadémiai Műhely, Marosvásárhely
Animus és Anima Kiss Csaba
rendező: Kányádi Szilárd
Animus szerepében
Kenyérrel a zsebben Matei Vişniec
rendező: Patkó Éva
Szereplő szerepében
Valahol Szecsuánban Brecht Bertolt
rendező: Barabás Olga
SEN-TE/SUI-TA szerepében
Csíki Játékszín, Csíkszereda
Tudós nő Moliere J. B. P.
rendező: Porogi Dorka
Philaminte szerepében
Iphigenia Auliszban Euripidész
rendező: Parászka Miklós
Klütaimnésztra szerepében
Ariel Színház, Marosvásárhely
Példás történet Defoe Daniel
rendező: Barabás Olga
Moll Flanders szerepében
Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
Lear király William Shakespeare
rendező: Bocsárdi László
Bolond szerepében
Kolozsvári Állami Magyar Színház
Kárpáti Péter: Méhednek gyümölcse Kárpáti Péter
rendező: Bérczes László
Mari szerepében
Az ember tragédiája Madách Imre
rendező: Csiszár Imre
Cluvia, jósnő szerepében
Velencei ikrek Carlo Goldoni
rendező: Vlad Mugur
Beatrice szerepében
Liliom Molnár Ferenc
rendező: Kövesdy István
Mari szerepében
Vízkereszt William Shakespeare
rendező: Victor Ioan Frunză
Maria, rendező szerepében
Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely
Tartuffe Moliere J. B. P.
rendező: Tompa Gábor
Madame Pernelle szerepében
Koldusopera Brecht Bertolt
rendező: Kövesdy István
Peachem-né szerepében
Tom Paine Paul Foster
rendező: Victor Ioan Frunză
HÍRNÉV szerepében
A fátyol titkai Vörösmarty Mihály, Görgey
rendező: Tarr László
Katica szerepében
A revizor Gogol Nikolai
rendező: Parászka Miklós
Marja szerepében
Szatmárnémeti Északi Színház
A vihar William Shakespeare
rendező: Parászka Miklós
Miranda szerepében