Bálint Örs Hunor
Adatlap
Születés helye és ideje: Budapest, Magyarország, 1991. február 13.
Tanulmányok
2015 - 2017 Mesterképzés
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
2012 - 2015 Színész szak
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
2007 - 2012
Vörösmarty Mihály Ének-zenei, Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium Budapest
Aktuális szerepei
Posch hadnagy, Mesmerné fia, Krabbe, fiatal orvos Salamon László, Kornis Ottó : Paradies kisasszony rendező: Gáspárik Attila
Zoltán Méhes György : Duplakanyar rendező: Gáspárik Attila
Felügyelő Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Bedő Pali, a ház mindenese Molter Károly: Örökmozgó rendező: Gáspárik Attila
Pjotruska (Baltazár György) Karácsony Benő, Kincses Elemér: Pjotruska rendező: Kincses Elemér
Lordok, urak, tisztek, katonák, szolgák, hírnökök William Shakespeare: Macbeth rendező: Keresztes Attila
Két férfi Vermes Timur: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Felügyelő Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Bedő Pali, a ház mindenese Molter Károly: Örökmozgó rendező: Gáspárik Attila
Zoltán Méhes György : Duplakanyar rendező: Gáspárik Attila
2018/2019-es évad
Rocky Gravo segédje Horace McCoy: A lovakat lelövik, ugye? rendező: Mădălin Hîncu
Két férfi Vermes Timur: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
2017/2018-es évad
Pjotruska (Baltazár György) Karácsony Benő, Kincses Elemér: Pjotruska rendező: Kincses Elemér
2017/2018-es évad
Lord, úr, tiszt, katona, szolga, hírnök William Shakespeare: Macbeth rendező: Keresztes Attila
2015/2016-es évad
Vendég Molnár Ferenc: Az üvegcipő rendező: Mohácsi János
2015/2016-es évad
Kálmán Imre: Csárdáskirálynő rendező: Tasnádi Csaba
2014/2015-es évad
Bakony Károly, Szirmai Albert, Gábor Andor: Mágnás Miska rendező: HARSÁNYI Zsolt
2013/2014-es évad
Pacaszörny, Farkas Varró Dániel: Túl a Maszat hegyen rendező: Keresztes Attila
Más színházaknál játszott szerepei
Stúdió Színház, Marosvásárhely
Dr. Sivián Anna: Valaminek a második része rendező: Keresztes Attila
: Kiadja magát rendező: Forgács Péter
: Habaré rendező: Gáspárik Attila
Bródy Sándor: A tanítónő rendező: Gáspárik Attila
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
Csehov A.P.: Ivanov rendező: Gáspárik Attila
Molnár Ferenc: Üvegcipő rendező: Gecse Ramóna
Molnár Ferenc: A vörös malom rendező: Gáspárik Attila
Pozsgai Zsolt: Liselotte és a május rendező: Gecse Ramóna
: Les Miserabilii rendező: Moldovan Raluca
Pintér Béla: Tündöklő középszer rendező: Gecse Ramóna
Friedrich Durrenmatt: Fizikusok rendező: Kiss-Luca Kinga
Joe DiPietro, Robert Jimmy: Te édes, de jó vagy, légy más! rendező: Gáspárik Attila