Berekméri Katalin
Adatlap
Születés helye és ideje: Marosvásárhely, 1977. június 26.
Tanulmányok
2001 - 2003 Bábszínész
Marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház
1997 - 2001 Színész szak
Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem
1991 - 1995
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Aktuális szerepei
Tavaszi csodaházikó A magyar költészet napja
Zágoni Teréz Grand Hotel Retromadár rendező: Radu Afrim
Első szín (A mennyekben) #edenkert Madách Imre: Az ember tragédiája
Soleil Olt Tamás: Abszint rendező: Olt Tamás
Lea édesanyja Adorján Beáta: Pali és Lea
Johnné Gerhart Hauptmann: A patkányok rendező: Zsótér Sándor
Laura Ivan Viripajev: Részegek rendező: Radu Afrim
Zágoni Teréz Radu Afrim: Retromadár blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan rendező: Radu Afrim
Jordán Éva Bartis Attila: A nyugalom rendező: Radu Afrim
Galló Szidónia; Kati Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Lea édesanyja Adorján Beáta: Pali és Lea
2018/2019-es évad
Johnné Gerhart Hauptmann: A patkányok rendező: Zsótér Sándor
Pass Andrea: Kő, papír, olló
2017/2018-es évad
Laura Ivan Viripajev: Részegek rendező: Radu Afrim
2016/2017-es évad
Zágoni Teréz Radu Afrim: Retromadár blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan rendező: Radu Afrim
Claire Zachanassian, született Lénárt Klára, milliárdos Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása rendező: Mohácsi János
2015/2016-es évad
Übü mama Alfred Jarry: About Übü rendező: Sorin Militaru
Adél Molnár Ferenc: Az üvegcipő rendező: Mohácsi János
2014/2015-es évad
Jordán Éva Bartis Attila: A nyugalom rendező: Radu Afrim
2013/2014-es évad
Galló Szidónia; Kati Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
Asszony (Kalapos hölgy) Kovásznai György: Csontváry rendező: Kövesdy István
Babaarcú démon Varró Dániel, Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen rendező: Keresztes Attila
Ljudmila Szpiridovna Brandahlisztova Szuhovo Kobilin: Tarelkin halála rendező: Tufan Imamutdinov
Molnár Anna Szabó Magda , Bereményi Géza: Az ajtó rendező: Kincses Elemér
Többszörös szerep Alina Nelega, Kincses Réka: Double Bind rendező: Alina Nelega, Kincses Réka
2011/2012-es évad
Vojnyiceva, Anna Petrovna Anton Pavlovics Csehov: Platonov rendező: HARSÁNYI Zsolt
Katalin William Shakespeare: A makrancos hölgy avagy a hárpia megzabolázása rendező: Sorin Militaru
Kisvicákné Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül rendező: Parászka Miklós
Rózsika néni (Géza anyja) Háy János: A Gézagyerek rendező: Rusznyák Gábor
Daja Gotthold Ephraim Lessing: Bölcs Náthán rendező: HARSÁNYI Zsolt
Anca, Dragomir felesége Ion Luca Caragiale: Megtorlás rendező: Kincses Elemér
Lady Montague William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Porogi Dorka
2003/2004-es évad
Örzsike Barta Lajos: Zsuzsi rendező: Kovács Levente
Beckné Füst Milán: Boldogtalanok rendező: Bodó Viktor
Bede Klári Hatházi András: A dilis Resner rendező: Parászka Miklós
Pallas Ida Szomori Dezső: Györgyike, drága gyermek rendező: Kovács Levente
2005/2006-es évad
Vera Janusz Glovacki: Negyedik nővér rendező: Colpacci Alexandre
Mária Visky András: A szökés rendező: Patkő Éva
Madár, Halál Geoffrey Chaucer: A változó hold alatt rendező: Barabás Olga
2007/2008-es évad
Lucrezia Machiavelli Niccolo: A lé rendező: Király István
Ilus Örkény István: Macskajáték rendező: László Csaba
Romy Vogtlander Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból rendező: HARSÁNYI Zsolt
Clara Eugene Labiche, Mark Michel: Olasz szalmakalap rendező: Kövesdy István
Bíbur Király Kinga Júlia: A szerencse fia rendező: Király István
2009/2010-es évad
Rigmor bohóc Ingmar Bergman: Dúl-fúl, és elnémúl rendező: Kövesdy István
Kántorkisasszony Bródy Sándor: A tanítónő rendező: László Csaba
Helén Müller Péter: Szomorú vasárnap rendező: Kincses Elemér,
Károlyi Zsuzsanna Závada Pál: Bethlen rendező: Kövesdy István
Tamara Buk Alekszandr Galin: Válogatás rendező: Kincses Elemér
Müllerné, hölgy, cseléd Jaroslav Hasek: Svejk rendező: Kincses Elemér
2013/2014-es évad
Gyöngyvér Bogdan Georgescu: Hármaspont rendező: Bogdan Georgescu
Más színházaknál játszott szerepei
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
2000-es évad
Fraulein Schneider John Kander, Fred Ebb, Joe Masteroff: Kabaré rendező: Kovács Levente
2001-es évad
Grekova A. P. Csehov: Előadás cím nélkül rendező: Rusznyák Gábor
2001-es évad
Olivia William Shakespeare: Vízkereszt vagy amit akartok rendező: Novák Eszter
2010-es évad
Tamara Vasili Sigarev: Guppi rendező: HARSÁNYI Zsolt
Marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház
2001-es évad
Mama, anya, lány Daniel Defoe: Példás történet rendező: Barabás Olga
2002-es évad
Zavaró tényező Saszet Géza: Hepiend, avagy... rendező: Kovács Ildikó
2003-es évad
Tündér Király Kinga Júlia: Vitéz szőcs rendező: Király István
Akadémiai Műhely, Marosvásárhely
2005-es évad
Lány Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban rendező: Barabás Olga
Yorick Stúdió Marosvásárhely
2009-es évad
Sárika Geanina Cărbunariu: 20/20 rendező: Cărbunariu Geanina
Filmszerepei

Ildikó – Cristina Juks: Apanyelv – Rendező: Cristina Juks, 2017