Cristian Iorga
Adatlap
Születés ideje: 1991. április 28.
Tanulmányok
2013 - 2015 Színészmesterség -Mesterképzés
2010 - 2013 Színészmesterség - Alapképzés
Osztályvezető: prof. univ. dr. Nicolae Cristache
Aktuális szerepei
Joe McPherson Conor: Tolvajok rendező: Cristi Juncu
Vasile Alecsandri: rendező: Rareș Budileanu
Voicu Mihail Sebastian: Lapzárta előtt rendező: Nicu Mihoc
Radu Brâncoveanu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
Ionel Victor Ion Popa: Take, Ianke és Cadâr rendező: Nicu Mihoc
Pincér Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Többszörös férfiszerep Mihai Ignat: Ez is csak velem történhet meg rendező: Laura Moldovan
Călin Remeș George Ștefan: Tündérország rendező: Keresztes Attila, Laurențiu Blaga
Vendégek A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Többszörös férfiszerep Sandu Gabriel: Apám, a pap rendező: Leta Popescu
Lavrovics kritikus Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Ghiță Pristanda Ion Luca Caragiale: Az elveszett levél. Túl sok fecsegés rendező: Gavril Cadariu
Ichim Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
Horace Moliére: Nők iskolája rendező: Cristi Juncu
Előadó Keith Johnstone: Improvizációs bajnokság rendező: Vlad Massaci
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Voicu Mihail Sebastian: Lapzárta előtt rendező: Nicu Mihoc
Radu Brâncoveanu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
Ionel Victor Ion Popa: Take, Ianke és Cadâr rendező: Nicu Mihoc
2018/2019-es évad
Pincér Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Többszörös férfiszerep Mihai Ignat: Ez is csak velem történhet meg rendező: Laura Moldovan
Călin Remeș George Ștefan: Tündérország rendező: Keresztes Attila, Laurențiu Blaga
Anton Frații Presnyakov: Floor covering. Terminál rendező: Sorin Militaru
A költő Mircea M. Ionescu: Miss Liberty - az utolsó madrigál New Yorkban rendező: Kincses Elemér
2017/2018-es évad
Vendégek A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Többszörös férfiszerep Sandu Gabriel: Apám, a pap rendező: Leta Popescu
Majmok Dés László, Geszti Péter, Békés Pál: A dzsungel könyve rendező: Oana Leahu
Bufty Urmuz úr bizarr oldalakat ír rendező: Gavriil Pinte
2016/2017-es évad
Lavrovics kritikus Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Nimdróka, Strucc, Piglex Székely Csaba: :P - Négy politikai gyerekdarab rendező: Sebestyén Aba
Orvos, nyomozó Jeffrey Lane: Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén rendező: Răzvan Mazilu
2015/2016-es évad
Ghiță Pristanda Ion Luca Caragiale: Az elveszett levél. Túl sok fecsegés rendező: Gavril Cadariu
Demetrius William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Vlad Massaci
2014/2015-es évad
Ichim Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
Többszörös szerep Alina Nelega, Kincses Réka: Double Bind rendező: Alina Nelega, Kincses Réka
Táncos-színészek Vivaldi és az évszakok rendező: Gigi Căciuleanu
2013/2014-es évad
Horace Moliére: Nők iskolája rendező: Cristi Juncu
2010/2011-es évad
Nikos Kazantzakis: Zorbász a görög rendező: Sorin Misirianțu
2009/2010-es évad
Előadó Keith Johnstone: Improvizációs bajnokság rendező: Vlad Massaci
Más színházaknál játszott szerepei
Szatmárnémeti Északi Színház
2016/2017-es évad
Harap Alb; Ló Ion Creangă: Fehér szerecsen (Harap Alb) rendező: Andrei Mihalache
2015/2016-es évad
Antonio William Shakespeare: A tizenkettedik éjszaka rendező: Eugen Gyémánt
Dănuț Călinescu Gabriela Mihalache: Öngyilkosok klinikája rendező: Andrei Mihalache
Előadó : „ImproȘtim” (improvizáció előadás) rendező: Andrei Stan
2014/2015-es évad
Francisco Albert Espinosa: 65 percben az életed rendező: Ovidiu Caița
Előadó Mihai Ignat: Colateral Oedip (one man show) rendező: Laura Moldovan
2013/2014-es évad
Nemes, Pásztor, Férj, Diák Ioan Slavici, Ion Creangă: Păcală (adaptáció) rendező: Andrei Mihalache
Orvos, Cigány, Násznép, Woyzeck ördöge Georg Buchner: Wozyeck Transylvania (adaptáció) rendező: Marcel Țop
Hang 1, Mester Viorel Cacoveanu: Manole mester rendező: Andrei Mihalache
Mel (a lusta gida) Ion Creangă, Octav Pancu-Iași: A kecske és a három gidó és a gidó és a három kecske (adaptáció) rendező: Andrei Mihalache
2011/2012-es évad
Chiriac Ion Creangă: Gyerekkorom emlékei rendező: Andrei Mihalache
Temesvári Nemzeti Színház
2013/2014-es évad
Matei Vișniec: „Cabaretul cuvintelor” rendező: Ștefan Iordănescu
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Stúdió Színház
Ivan Alekszandrovics Hlesztakov Nikolai Gogol: A revizor rendező: Radu Olăreanu
Herbert (hatodik Frank) Friedrich Dürenmatt: Ötödik Frank rendező: Radu Olăreanu
74-es Színház
Steve John Cariani: Almost, Maine rendező: Andreea Vulpe
„Aurel Manea” Városi Színház, Torda
2012/2013-es évad
Hansel Frații Grimm: Hansel és Gretel rendező: Rudolf Herțeg
„Ariel” Ifjúsági és Gyermekszínház
Milo Tindle Harold Pinter: Sleuth rendező: Camelia Cuibuș
„Mihai Eminescu” Ifjúsági Ház Marosvásárhely
Nagyapa Alexandre Dumas: Húsz év múlva rendező: Cristian Ioan
„Drámai Színház, Petrozsény
Lucian : „Dacă e teatru, teatru să fie” rendező: Badovics Izabela
Előadó : „Eminescu.... Început fără sfârșit” rendező: Nicolae Vicol
„Ion Dulămiță” Kultúrotthon Petrozsény
Farkas : „Aventurile celor trei iepurași rendező: Radu Jurj
Berry : Főpróba rendező: Radu Jurj
Spiridon Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Laura Moldovan
A hulla Marin Sorescu: „Pomana mortului” (versösszeállítás) rendező: Cristian Iorga
Peter Edward Albee: Zoo Story rendező: Camelia Cuibuș
Smith Bertold Brecht, Kurt Weill: Koldusopera (Háromgarasos opera)
Pierre Peters Theodor Hogman, Theo van Gogh: Az interjú
Virgil Dimitré Dinev: A lélek nem vicc
Ghena Vasili Sigarev: Ahasverus
A férj Slawomir Mrozek: Kvartett
Bírósági jegyző Matei Vișniec: A halálraítélt néző
Az úr Ion Băieșu: Ok nélkül
Costică Tudor Mușatescu: „De sfinții împărați”
Diák : „Cum rămâne cu subtextul”
Fjodor Ivanics Lavretcki Ivan Turgheniev: Nemesi fészek
Ördög Feodor Dostoievski: Karamazov testvérek
Roger Mattias Andersson: K+M+R+L
Andi Maria Manolescu Borșa: With a little help from my friends
Felix Karol Capek: A rovarok életéből
Filippo Carlo Goldoni: Nyaralás (The Marriage Contest) rendező: Nicu Gramă
Troppola Mancinelli Gregorio: „Cele 99 de ceasuri rele ale lui Pulcinella” rendező: Camelia Cuibuș
Csavargó Victor Eftimiu: Az ember aki látta a halált rendező: Costin Andrei
Ivan Alekszandrovics Hlesztakov Nikolai Gogol: A revizor
Fredrik August Strindberg: A pelikán
Helmer Torvald Henrik Ibsen: Nóra
Firsz A.P. Cehov: Cseresznyéskert
Caliban William Shakespeare: A vihar
Egy úr Ion Luca Caragiale: A nagy hőség
Vevő Ion Luca Caragiale: CFR
Lae Popescu Ion Luca Caragiale: A 214-es cikkely
Parasztember Ion Luca Caragiale: Megtorlás
Simon Carlo Goldoni: Bugrisok
Truffaldino Basilio Locatelli: „Nu puneți dragostea la încercare”
Mitică Ion Luca Caragiale: Five o’clock
Nicu Elise Wilk: A 7-es lakrész rendező: Nicu Băgăian
Bandika Thuróczy Katalin: Pandora szelencéje rendező: Varga Csaba