Fodor Piroska
Adatlap
Születés helye és ideje: Marosvásárhely, 1968. július 21.
Tanulmányok
2012 - 2014 Mesterképzés
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
1990 - 1994 Színész szak
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
1983 - 1987
Bolyai Farkas Elméleti Líceum
Aktuális szerepei
Őszi csodaházikó - Mese mese mátka A magyar népmese napja
Hét város Markó Béla 70 rendező: Gáspárik Attila
Rózsa Méhes György : Duplakanyar rendező: Gáspárik Attila
Mme Pontagnac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Pali édesanyja Adorján Beáta: Pali és Lea
Ute Kassler Timur Vermes: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Pali édesanyja Adorján Beáta: Pali és Lea
Mme Pontagnac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
2018/2019-es évad
Ute Kassler Timur Vermes: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
2016/2017-es évad
Kate Martin MecDonagh: A kripli rendező: Rareș Budileanu
2014/2015-es évad
Lotti grófnő Bakony Károly, Szirmai Albert, Gábor Andor: Mágnás Miska rendező: HARSÁNYI Zsolt
2013/2014-es évad
Sirató kórus Alekszandr Szuhovo-Kobilin: Tarelkin halála rendező: Tufan Imamutdinov
2010/2011-es évad
Özvegy William Shakespeare: Makrancos hölgy, avagy a hárpia megzabolázása rendező: Sorin Militaru
Éva, András felesége Kincses Elemér: Csend rendező: Kincses Elemér
Róka Collodi Carlo: Pinokkio rendező: B. Fülöp Erzsébet
2009/2010-es évad
Olga Puhova Alexander Galin: Válogatás rendező: Kincses Elemér
Simoni Györgyné Závada Pál: Bethlen rendező: Kövesdy István
2008/2009-es évad
Emma Wogler Ingmar Bergman: Dúl-fúl és elnémul rendező: Kövesdy István
2007/2008-es évad
Anais Eugene Labiche, Marc Michael: Olasz szalmakalap rendező: Kövesdy István
2006/2007-es évad
Barbara Ray Cooney: Ketten a neten rendező: Ioan Cristian
Kátya Janusz Glowacki: Negyedik nővér rendező: Alexandre Colpacci
2004/2005-es évad
Des-Neiges Verrette Michel Tremblay: Bingó! Bingó! rendező: Bokor Péter
2003/2004-es évad
Luise Robet Thomas: Nyolc nő rendező: Dinulescu Radu
Színésznő Molnár Ferenc: A testőr rendező: Lohinszky Lóránd
2000/2001-es évad
Ápolónő Ray Coonez: A miniszter félrelép rendező: Ioan Cristian
Pókháló William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Novák Eszter
Irma, Müllerné Frank Wedekind: A tavasz ébredése rendező: Anca Bradu
Előadó Mi lesz holnap? rendező: Kovács Levente
Evelyn Eisemann Mihály, K. Halász Gyula: Fiatalság, bolondság rendező: Simon Balázs
A leánya Milan Kundera: Jacques és gazdája rendező: Bokor Péter
Tündérlaki Olga Heltai Jenő, Innocent Vince Ernő, Szirmai Albert: A tündérleki lányok rendező: Kovács Levente
Előadó Rejtő Jenő: Ezen egy éjszaka rendező: Nagy István
Ramin Heinrich von Kleist : Homburg hercege rendező: Kövesdy István
Dasa Satova F.M. Dosztojevszkij: Ördögök rendező: Kincses Elemér
Nyina Zarecsnaja A.P. Csehov: Sirály rendező: Mircea Cornişteanu
Elisa F. Federico Garcia Lorca: Don Perlimpin és Belisa szerelme a kertben rendező: Pápai Márta
Ill leánya Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása rendező: Kincses Elemér
Honey Edward Albee: Nem félünk a farkastól rendező: Mircea Cornişteanu
Mary Wollstonecraft, Simone Paul Foster: Tom Paine rendező: Victor Ioan Frunză
Ligeti Vilma Vörösmarty Mihály, Görgey Gábor: A fátyol titkai rendező: Tarr László
Amra Madách Imre: Mózes rendező: Kincses Elemér
Más színházaknál játszott szerepei
Yorick Stúdió Színház, Marosvásárhely
2014-es évad
Andrea, Tanárnő, Emese Székely Csaba: Maró rendező: Andi Gherghe
2016-es évad
Zita Székely Csaba: Öröm és boldogság rendező: Gherghe Andi