Galló Ernő
Adatlap
Születés helye és ideje: Gyergyószentmiklós, 1980. július 13.
Tanulmányok
2000 - 2004 Színész szak
Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Színművészet Tanszék, Kolozsvár
Aktuális szerepei
Scapin Molière: Scapin furfangjai rendező: Albu István
Biberach Katona József: Bánk bán
Polgármester, Pap, Szimmancs, Piko, Szerelő Boris Vian: Piros fű rendező: Fehér Balázs Benő
GALLOVICS ERNŐ, tanító Keresztes-Szabó-Demény-Apostolache: Egy római tragédia rendező: Keresztes Attila
Szilveszter Aladár Radu Afrim: Grand Hotel Retromadár rendező: Radu Afrim
Edmond Pontagnac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Hovstad Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
John Gerhart Hauptmann: A patkányok rendező: Zsótér Sándor
William Blore Agatha Christie: A láthatatlan hóhér „...és már senki sem!” rendező: Gáspárik Attila
Károly Ivan Viripajev: Részegek rendező: Radu Afrim
Férfi Pozsgai Zsolt : Liselotte és a május rendező: HARSÁNYI Zsolt
Fényképész Radu Afrim: Retromadár blokknak csapódik, és forró aszfaltra zuhan rendező: Radu Afrim
További szereplők Bartis Attila: A nyugalom rendező: Radu Afrim
Dosztojevszkij - Crane: Karamazovok rendező: Albu István
Galló Levi, Gálapatkány Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Edmond Pontagnac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Hovstad Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
2018/2019-es évad
John Gerhart Hauptmann: A patkányok rendező: Zsótér Sándor
William Blore Agatha Christie: A láthatatlan hóhér rendező: Gáspárik Attila
Oronte Molière/ B.: Le misanthrope - az új embergyűlölő rendező: Bodolay
2017/2018-es évad
Károly Ivan Viripajev: Részegek rendező: Radu Afrim
Férfi Pozsgai Zsolt : Liselotte és a május rendező: HARSÁNYI Zsolt
2016/2017-es évad
Polgármester, Zurga Frigyes, valaha cukrász Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása rendező: Mohácsi János
Billy, béna Martin McDonagh: A Kripli rendező: Rareș Budileanu
2015/2016-es évad
Kaucsianó Bonifác gróf Kálmán Imre, Békeffi István, Kellér Dezső, Gábor Andor: Csárdáskirálynő - Sylvia rendező: Tasnádi Csaba
2014/2015-es évad
További szereplők Bartis Attila: A nyugalom rendező: Radu Afrim
Scipion Camus Albert: Caligula rendező: Tufan Imamutdinov
Miska, segédlovász Szirmai Albert, Bakonyi Károly, Gábor Andor: Mágnás Miska rendező: HARSÁNYI Zsolt
Angelo, a helytartója Shakespeare William : Szeget Szeggel rendező: Tadeusz Bradecki
2013/2014-es évad
Gálapatkány Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
Dosztojevszkij - Crane: Karamazovok rendező: Albu István
Figaro, a gróf inasa, a kastély várnagya Pierre Beaumarchais: Figaro rendező: Keresztes Attila
Arkagyij Vigov, vándorszínész Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij: Erdő rendező: HARSÁNYI Zsolt
Ernőke, diák Székely Csaba: Hogyne, drágám! rendező: Sebestyén Aba
Iván Antonovics Raszplujev, megbízott körzeti rendőrbiztos Szuhovo Kobilin: Tarelkin halála rendező: Tufan Imamutdinov
Thanatosz szolgája Euripidész: Alkésztisz rendező: Sorin Militaru
2016/2017-es évad
Titkár Hamvas Béla: Olbrin Joachim csodálatos utazása rendező: Mezei Kinga
2012/2013-es évad
Szatyin Makszim Gorkij: Mélyben rendező: Keresztes Attila
Freddy Eynsford-Hill Alan Jay Lerner, Frederick Loewe: My Fair Lady rendező: HARSÁNYI Zsolt
Más színházaknál játszott szerepei
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat
2011/2012-es évad
Gyula William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Keresztes Attila
2011/2012-es évad
Hosszú Böhm György, Nemes István, Dés László, Horváth Péter, Korcsmáros György: Valahol Európában rendező: Balogh Attila
2011/2012-es évad
Húber Vilmos, nyomdász Füst Milán: Boldogtalanok rendező: Radu Afrim, Húber Vilmos
2010/2011-es évad
Valerie, egy trubadúr David Hirson: A bohóc rendező: Bodolay Géza
2010-2011-es évad
Bogyó Szilágyi Andor: Leánder és Lenszirom rendező: Keresztes Attila
2010/2011-es évad
Ruzzante, Tomao szolgája Ruzzante: Az anconai özvegy rendező: Keresztes Attila
2010/2011-es évad
Toffolo Goldoni Carlo: Chioggiai csetepaté rendező: Keresztes Attila
Kolozsvári Állami Magyar Színház
2009/2010-es évad
Lebjadkin kapitány Dosztojevszkij F.M.: Ördögök rendező: Albu István
2008/2009-es évad
Saint-Just Georg Büchner: Danton halála rendező: Măniuţiu Mihai
2007/2008-es évad
Dovre király Henrik Ibsen: Peer Gynt rendező: Zinder David
2007/2008-es évad
Herceg Thomas Bernhard: A vadásztársaság rendező: Dragoş Galgoţiu
2007/2008-es évad
Il Maestro Spinellocio Giacomo Pucinni: Gianni Schicci rendező: Purcărete Silviu
2006/2007-es évad
Dr. Caius William Shakespeare: A windsori víg nők rendező: Keresztes Attila
2006/2007-es évad
Embermajom : Énekek éneke rendező: Mănuţiu Mihai
2006/2007-es évad
Baudelaire, Mesélő, Hugo, Részeg, Gassot, Pincér Aki Kaurismaki: Bohémélet rendező: Radu-Alexandru Nică
2006/2007-es évad
Pörge Visky András: Hosszú péntek rendező: Tompa Gábor
2006/2007-es évad
Muhi Andris Varró Dániel, Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen rendező: Keresztes Attila
2005/2006-es évad
Pásztor Szophoklesz: Oidipusz király rendező: Mănuţiu Mihai
2005/2006-es évad
Max Ken Ludwig: Botrány az operában rendező: Bokor Péter
2005/2006-es évad
Péter Visky András: Tanítványok rendező: Tompa Gábor
2004/2005-es évad
Porterhouse őrmester Cooney Ray: Egyszer kettő néha sok rendező: Keresztes Attila
2004/2005-es évad
Affekt Grófja Muszty Bea, Dobay András: A kék csodatorta rendező: Keresztes Attila
2003/2004-es évad
I. Batlán Anski: Fehér tűz, fekete tűz-Dybukk rendező: David Zinder
2002/2003-es évad
Juhász William Shakespeare: Téli rege rendező: Keresztes Attila
2001/2002-es évad
Szilvássy Béla Paul Schönthan, Franz Schönthan: Szabin nők elrablása rendező: Keresztes Attila
2001/2002-es évad
Benvolio William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Keresztes Attila
2001/2002-es évad
Miso Závada Pál: Jadviga párnája rendező: Mezei Kinga
2001/2002-es évad
Szellemfi Szigligeti Ede: Liliomfi rendező: Keresztes Attila
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
1997-es évad
Prof. Ernst Walldorff Stanislaw Ignacy Wietkiewicz: Az őrült és az apáca rendező: Árkosi Árpád
1999-es évad
Börtönőr, orvos Peter Weiss: Mockinpott úr kínjai és meggyógyítása rendező: HARSÁNYI Zsolt, Sajnár György
1998-es évad
Capitano : Arlecchino az alvilágban rendező: Gelu Badea
Filmszerepei

Fapad – Televíziós vígjátéksorozat – Rendezők: Zomborácz Virág, Fazakas Péter, László Péter – 2014
Rózsa Rózsa és Ibolya – Színes magyar animációs film – Rendező: Marius Tabacu, 2010
Pilóta Ződ – Rendező: Zakariás Zalán, 2007
Tóni Iszka utazása – Rendező: Bollók Csaba, 2007