Pantea Luchian
Adatlap
Születés ideje: 1986. február 04.
Tanulmányok
2007 - 2011 Színészmesterség - Alapképzés
Aktuális szerepei
, Vasile Alecsandri: rendező: Rareș Budileanu
Andrej Rebekka Kricheldorf: Villa Dolorosa rendező: Theodor-Cristian Popescu
Ștefănescu Mihail Sebastian: Lapzárta előtt rendező: Nicu Mihoc
Ștefan Cantacuzino Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
A szomszéd Vasilii Sigarev: Hazugságvizsgáló rendező: Laura Moldovan
Vendégek A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Berlioz főszerkesztő Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Udrea zenetanár Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
Oronte Moliére: Nők iskolája rendező: Cristi Juncu
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2020/2021-es évad
Andrej Rebekka Kricheldorf: Villa Dolorosa rendező: Theodor-Cristian Popescu
2019/2020-es évad
Ștefan Cantacuzino Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
2018/2019-es évad
A szomszéd Vasilii Sigarev: Hazugságvizsgáló rendező: Laura Moldovan
A menyasszony apja Frații Presnyakov: Floor covering. Terminál rendező: Sorin Militaru
2017/2018-es évad
Vendégek A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Antonia Petra Binder, Alexandra Felseghi, Iustina Cornelia Iordache, Vero Nica, Ioana Sileanu, Elise Wilk: Gen.Eu (EurOpinions) rendező: Olga Macrinici, Andi Gherghe
Balu Dés László, Geszti Péter, Békés Pál: A dzsungel könyve rendező: Oana Leahu
2016/2017-es évad
Berlioz főszerkesztő Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Magor, Róka, Traxtor Székely Csaba: :P - Négy politikai gyerekdarab rendező: Sebestyén Aba
Taxisofőr Jeffrey Lane: Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén rendező: Răzvan Mazilu
2015/2016-es évad
M Andreea Radu: M, mint Nyúl rendező: Ovidiu Caița
Andrej Szergejevics Prozorov Anton Pavlovici Cehov: Három nővér rendező:
Táncos-színészek Vivaldi és az évszakok rendező: Gigi Căciuleanu
2014/2015-es évad
Udrea zenetanár Mihail Sebastian: A névtelen csillag rendező: Erwin Șimșensohn
Dávid Marc Crehuet: A félszemű király rendező: Kincses Elemér
Jelen Karácsony szelleme Karácsonyi mese rendező: Oana Leahu
2013/2014-es évad
Sancho Panza Don Quijote (Cervantes nyomán) rendező: Mihai Măniuțiu
Nicu, a férj Elise Wilk: A 701-es szoba rendező: Rareș Budileanu
Parasztember Soler Esteve: Szerelem ellen rendező: Nica Radu
2012/2013-es évad
Oronte Moliére: Nők iskolája rendező: Cristi Juncu
Claudiu Romulus Guga: Egy öngyilkos világa rendező: Anca Bradu
Többszörös szerep Alina Nelega: A Genovese-hatás rendező: Gavril Cadariu
2011/2012-es évad
Érosz Marian Roxana: Mede/Ea avagy A házastársi boldogságról rendező: Marian Roxana
Mundus Carmina Burana rendező: Gigi Căciuleanu
Rántotta Nikolai Vasilievich Gogol: Háztűznéző rendező: Tufan Imamutdinov
2010/2011-es évad
Mesélő, Axel Utazás a föld középpontja felé (Jules Verne nyomán) rendező: Radu Dinulescu
Giorgios; Egy kövér szerzetes Nikos Kazantzakis: Zorbász a görög rendező: Sorin Misirianțu
Howie Newsome; Joe Stoddard Wilder Thornton: A mi kis városunk rendező: Morar Elena
Helge félelme Sibylle Berg: Helge élete rendező: Victor Ioan Frunză
Laci, egy antiszemita beteg Egressy Zoltán: Június rendező: Victor Ioan Frunză
2009/2010-es évad
Borbély, Asszisztens, Gyászhuszár, Vőlegény Hanoch Levin: Krum rendező: Theodor-Cristian Popescu
2005/2006-es évad
Szereplő Franz Kafka: A fegyencgyarmaton rendező: Ulf Duckerman
2008/2009-es évad
Mikolka Feodor Dostoievski: Bűn és bűnhődés rendező: Marius Olteanu
2007/2008-es évad
Mathias Bertold Brecht, Kurt Weill: Koldusopera (Háromgarasos opera) rendező: Liviu Pancu
Más színházaknál játszott szerepei
Scena Színház
Thebai Sofocle: Oidipusz Király rendező: Liviu Pancu
Ismail Urmuz: Ismail és Turnavitu rendező: Pop Irimie Pompei
Kereskedő : „Farsa jupânului Pathlein” rendező: Liviu Pancu
Muraskin A.P. Cehov: Nyári tragédia rendező: Muriel Manea
Santiago Ștefan Caraman: Santiago El Campeon rendező: Pop Irimie Pompei
Merlin Tankred Dorst: Merlin avagy a Puszta ország rendező: Liviu Pancu
Dragomir Ion Luca Caragiale: Megtorlás
Harpagon Moliére: A fösvény
Orgon Moliére: Tartuffe
Petruchio William Shakespeare: A makrancos hölgy
Sírásó Marin Sorescu: „Paracliserul”
Caliban William Shakespeare: A vihar
Richard William Shakespeare: Richard III
Macbeth William Shakespeare: Macbeth
Lopahin A.P. Cehov: Cseresznyéskert
Claudius William Shakespeare: Hamlet
Kövér Slawomir Mrozek: În largul mării
Martyn Dysart Peter Shaffer: Equus rendező: Gavril Cadariu