Monica Ristea
Adatlap
Születés ideje: 1959. szeptember 22.
Tanulmányok
Szentgyörgyi István Színművészeti Intézet
Aktuális szerepei
Vasile Alecsandri
rendező: Rareș Budileanu
, szerepében
Alexandru Popa Constantin
rendező: Tudor Lucanu
Marica Brâncoveanu szerepében
Ferdinand von Schirach Terror
rendező: Bobi Pricop
Bírósági elnök szerepében
A.P. Cehov Ivanov
rendező: Claudiu Goga
Babakina Marfa Jegorovna szerepében
Sandu Gabriel Apám, a pap
rendező: Leta Popescu
Az anya szerepében
Mihail Bulgakov Bulgakov 17
rendező: Bocsárdi László
Sztravinszkij orvos szerepében
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Alexandru Popa Constantin
rendező: Tudor Lucanu
Marica Brâncoveanu szerepében
2018/2019-es évad
Ferdinand von Schirach Terror
rendező: Bobi Pricop
Bírósági elnök szerepében
2017/2018-es évad
A.P. Cehov Ivanov
rendező: Claudiu Goga
Babakina Marfa Jegorovna szerepében
Sandu Gabriel Apám, a pap
rendező: Leta Popescu
Az anya szerepében
2016/2017-es évad
Mihail Bulgakov Bulgakov 17
rendező: Bocsárdi László
Sztravinszkij orvos szerepében
Sasha Marianna Salzmann Az anyanyelv - Mameloschn
rendező: Olga Macrinici
Lin szerepében
2015/2016-es évad
rendező: Gigi Căciuleanu
2014/2015-es évad
Alina Nelega, Kincses Réka Double Bind
rendező: Alina Nelega, Kincses Réka
Többszörös szerep szerepében
2012/2013-es évad
Soler Esteve Szerelem ellen
rendező: Nica Radu
A hölgy szerepében
Romulus Guga Egy öngyilkos világa
rendező: Anca Bradu
Isabella, felbérelt siratónő, Sofia anyja szerepében
2011/2012-es évad
rendező: Gigi Căciuleanu
Fortuna szerepében
Schimmelpfennig Roland Push-up - 1-3
rendező: HARSÁNYI Zsolt
Maria szerepében
2010/2011-es évad
Egressy Zoltán Június
rendező: Victor Ioan Frunză
Biró Eszter, etnobotanista és másodedző szerepében
Sibylle Berg Helge élete
rendező: Victor Ioan Frunză
Szarvas szerepében
Jeroen van den Berg Családi Ünnep
rendező: Vlad Massaci
Az anya szerepében
2009
Carlo Gozzi Szarvaskirály
rendező: Radu Olăreanu
Gigolotti, Durrandarte szerepében
2007
Maxim Gorki Vassa Jeleznova
rendező: Radu Olăreanu
Anna Onosencova szerepében
2005
John Chapman, Dave Freeman Szeretők klinikája
rendező: Claudiu Goga
Mildred szerepében
Emil Mladin „Ne vedem mai târziu... sau mâine”
rendező: Gelu Badea
Olga Babukina szerepében
2004
Kostas Asimakopoulos A kihívás
rendező: Radu Olăreanu
Fotini szerepében
2001
Eugene Ionesco A kopasz énekesnő
rendező: Cristian Ioan
Smith asszony szerepében
Federico García Lorca Algák
rendező: Radu Afrim
La Poncia szerepében
1999
William Shakespeare Macbeth
rendező: Ștefan Iordănescu
Udvarhölgy szerepében
1998
Lucian Blaga Feltámadás
rendező: Anca Bradu
A pestis szerepében
1997
Boris Vian Birodalomépítők
rendező: Anca Bradu
Anya szerepében
Evghenii Șvarț A király meztelen
rendező: Tudor Chirilă
Őrgróf, Hercegnő szerepében
1994
Ion Luca Caragiale Zűrzavaros éjszaka
rendező: Mircea Cornișteanu
Zița szerepében
Georg Büchner Woyzeck
rendező: Tino Geirun
Margareth szerepében
Satyricon (Petronius nyomán)
rendező: Victor Ioan Frunză
Fortunata szerepében
1993
William Shakespeare A makrancos hölgy
rendező: Mircea Cornișteanu
Kocsmárosné szerepében
1992
Jean Variot Hordózenekar (Népi komédi alapján)
rendező: Victor Ioan Frunză
Az éneklő kisasszony, Isabelle édesanyja, A hölgy és az öregasszony, Szolgáló, Anya szerepében
Lychy Sacha Egy kis ólomkatona csodálatos kalandjai
rendező: Cristian Mihăilescu
Nevelőnő szerepében
1991
Peter Karvas Királyságot egy gyilkosért
rendező: Gheorghe Iona
Margot Higham szerepében
A.N. Ostrovski Farkasok és bárányok
rendező: Eugen Mercus
Evlampia Cupavim szerepében
Claude Magnier Oscar
rendező: Dan Alecsandrescu
Bernadette szerepében
1990
Slawomir Mrozek Testarium
rendező: Camelia Robe
Énekesnő szerepében
1989
Mihai Ispirescu „Trăsura la scară”
rendező: Tompa Gábor
Titkárnő szerepében
Tudor Mușatescu ...Escu
rendező: Nicoleta Toia
Ana szerepében
1988
Ion Luca Caragiale Megtorlás
rendező: Dan Alecsandrescu
Anca szerepében
1987
Ion Ciurdaru Csak egyszer születünk
rendező: Dan Alecsandrescu
Letiția szerepében
Moliére Az úrhatnám polgár
rendező: Dan Alecsandrescu
Nicole szerepében
Paul Everac A szökőkút
rendező: Dan Alecsandrescu
Zazalon szerepében
1986
Tudor Negoiță „A șaptea necunoscută”
rendező: Dan Alecsandrescu
Barbara szerepében
Még egy mosoly
rendező: Hunyadi András
Előadó szerepében
Iaroslav Hasek Svejk, a derék katona
rendező: Mercus Eugen
D. Kati szerepében
1985
Georges Feydeau Bolha a fülben
rendező: Dan Alecsandrescu
Eugenie szerepében
Liviu Rebreanu Ion
rendező: Dan Alecsandrescu
Florica szerepében
A.P. Cehov Cseresznyéskert
rendező: Harag György
Dunyasa szerepében
Friedrich Schiller Ármány és szerelem
rendező: Kincses Elemér
Luise szerepében
1984
Tudor Popescu Szegény milliomos
rendező: Kincses Elemér
Nuța szerepében
Teodor Mazilu Egy hercegi ünnep
rendező: Cristian Ioan
Apolonia szerepében
1983
Paul Everac
rendező: Raluca Iorga Mândrilă
Radu Iftimovici „Nu ucideți caii verzi”
rendező: Raluca Iorga-Mândrilă
Lavinia szerepében
1979
I.C. Cătina Serdülők
rendező: Constantin Săsăreanu
Grațiela szerepében
Más színházaknál játszott szerepei:
Stúdió Színház
2018/2019-es évad
A fecske Guillem Clua
rendező: Oana Leahu
Amelia szerepében
Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház - Underground tagozat
2008-es évad
Taxi Vinil Alina Nelega
rendező: Luisa Bransdoerfer
Főfelügyelő szerepében
2008-es évad
Overdose Kelly Stuart
rendező: Alina Nelega
Előadó szerepében
2002-es évad
A vagina monológok Eve Ensler
rendező: Alina Nelega
Előadó szerepében
2001-es évad
X Dzsungel
rendező: Gigi Căciuleanu
Előadő szerepében