Ördög Miklós Levente
Adatlap
Születés ideje: 1977. április 26.
Tanulmányok
1997 - 2001 Színész szak
Marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem
Aktuális szerepei
Őszi csodaházikó - Mese mese mátka A magyar népmese napja
Biberach Katona József: Bánk bán
Zenekar Keresztes-Szabó-Demény-Apostolache: Egy római tragédia rendező: Keresztes Attila
Sesserman Luigi Pop, rendőr Radu Afrim: Grand Hotel Retromadár rendező: Radu Afrim
Bagaméri Méhes György : Duplakanyar rendező: Gáspárik Attila
Narcisse Soldignac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
Horster Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
A tisztító török tulaja Timur Vermes: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
Ördög Miklós Levente; Góré; Férj és apa Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Horster Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
Narcisse Soldignac Georges Feydeau: A hülyéje rendező: Sebestyén Aba
2018/2019-es évad
Odrún/Fortinbras Kiss Csaba: Hazatérés Dániába rendező: Kiss Csaba
2017/2018-es évad
Orvos William Shakespeare: Macbeth rendező: Keresztes Attila
2016/2017-es évad
A tisztító török tulaja Timur Vermes: Nézd, ki van itt! rendező: Theodor-Cristian Popescu
2013/2014-es évad
Ördög Miklós Levente; Góré; Férj és apa Radu Afrim, valamint a szereposztás: Az ördög próbája rendező: Radu Afrim
2018/1019-es évad
Sáska Mihály Tamási Áron: Tündöklő Jeromos rendező: Török Viola
2017/2018-es évad
Tronkai Vencel báró Sütő András: Egy lócsíszár Virágvasárnapja rendező: Sebestyén Aba
2016/2017-es évad
komornyik Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása rendező: Mohácsi János
orvos Martin MacDonagh: A Kripli rendező: Rareș Budileanu
Geil Jon Fosse: Szép rendező: Adi Iclenzan
2015/2016-es évad
János/Oroszlán Ervin Lázár: A Kisfiú és az Oroszlánok rendező: Keresztes Attila, Ruszuly Ervin
pap Molnár Ferenc: Az Üvegcipő rendező: Mohácsi János
Miska pincér Kálmán Imre: Csárdáskirálynő rendező: Tasnádi Csaba
kórus Alfred Jarry: Übü király rendező: Sorin Militaru
2014/2015-es évad
orvos Molnár Ferenc: A Pál Utcai Fiuk rendező: Vidovszky György
Pompeius William Shakespeare: Szeget szeggel rendező: Tadeusz Bradecki
Bartolo Pierre-Augustin de Beaumarchais: Figaro rendező: Keresztes Attila
2013/2014-es évad
Karp Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszki: Erdő rendező: Harsányi Zsolt
Lajos Székely Csaba: Hogyne drágám! rendező: Sebestyén Aba
Kleitosz Sütő András: A Szuzai mennyegző rendező: Sebestyén Aba
Papagajcsikov Aleksandr Sukhovo-Kobylin: Tarelkin halála rendező: Tufan Imamutdinov
Makula bácsi Varró Dániel, Presser Gábor: Túl a Maszat-Hegyen rendező: Keresztes Attila
Fekete úr Páskándi Géza: Kalauz nélkül rendező: Gáspárik Attila
2012/2013-es évad
Cockney George Bernard Shaw: My Fair Lady rendező: Harsányi Zsolt
Rezső, Vidéki úr, Zrínyi Miklós Kovásznai György: Csontváry rendező: Kövesdy István
Bubnov Makszim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely) rendező: Keresztes Attila
szereplő Örkény István: Egypercesek rendező: Kövesdy István
Izsák Szörényi Levente, Bródy János, Sarkadi Imre, Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen rendező: Somogyi Szilárd
Izsák Székely Csaba: Bányavakság rendező: Sebestyén Aba
2011/2012-es évad
Krekács Béla Háy János: Gézagyerek rendező: Rusznyák Gábor
Bonifades Gotthol Ephraim Lessing: Bölcs Nathan rendező: Harsányi Zsolt
Poljakof Verebes István: Senki sem tökéletes rendező: Kányádi Szilárd
mulató Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül rendező: Parászka Miklós
2010/2011-es évad
Iskolamester William Shakespeare: A makrancos hölgy, avagy a hárpia megzabolázása rendező: Sorin Militaru
Bugrov Anton Pavlovici Cehov: Platonov rendező: Harsányi Zsolt
őrmester, paraszt Jaroslav Hasek: Svejk rendező: Kincses Elemér
2009/2010-es évad
bíró, bábmester, Stromboli Carlo Collodi: Pinokkió rendező: B. Fülöp Erzsébet
Stájer Melák Kiss Csaba: A dög rendező: Kiss Csaba
közönség képviselője Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus? rendező: Bocsárdi László
szolgabíró Bródy Sándor: A tanítónő rendező: László Csaba
2008/2009-es évad
Jósika Zsigmond Zaváda Pál: Bethlen rendező: Kövesdy István
ápolt Ingmar Bergman: Dúl-fúl és elnémúl rendező: Kövesdy István
Suba Málé Király Kinga Júlia: A szerencse fia rendező: Király István
2008/2009-es évad
násznép Eugéne Labiche, Marc Michel: Olasz szalmakalap rendező: Kövesdy István
2007/2008-es évad
Limonado, Roccamarina Carlo Goldini: Legyező rendező: Kiss Csaba
Tuskó William Shakepseare: Szeget szeggel rendező: Alexandre Colpacci
2006/2007-es évad
Ciprian Witold Gombrowich: Yvonne burgundi hercegnő rendező: Alexandre Colpacci
vőlegény Alvajáró románc (táncjáték) rendező: Lóránt András
2005/2006-es évad
előadó Volt! Van! Lesz! (ünnepi gálaest) rendező: Kovacs Levente
Gyuri Ede Szigligeti: Liliomfi rendező: Gali László
2004/2005-es évad
Gaiev Anton Pavlovici Cehov: Cseresznyéskert rendező: Andreea Vulpe
rendőr, férfi harmonikával Janus Głowacki: Negyedik nővér rendező: Alexandru Colpacci
6. számú esküdt Reginald Rose: Tizenkét dühös ember rendező: Gali László
2003/2004-es évad
Lázár Bandi Hatházy András: A dilis Reyner rendező: Parászka Miklós
Sirma Ferenc Füst Milán: Boldogtalanok rendező: Bodó Viktór
Marco Arthur Milner: Pillantás a hídrol rendező: Kincses Elemér
Balogh Ferenc Barta Lajos: Zsuzsi rendező: Kovács Levente
Báthory Dezső Kosztolányi, Szolténszky Tibor: Édes Anna rendező: Gali László
2002/2003-es évad
Günther báró Sütő András: Egy lócsíszár Virágvasárnapja rendező: Béres Attila
előadó Színészbál rendező: Kovács Levente
Frontine Marivaux: Két nő közt rendező: Alexandru Colpacci
Micimackó Alan Alexander Milne: Micimackó rendező: Kovács Levente
hitelező Molnár Ferenc: A testőr rendező: Lohinszky Lóránd
Madelaine Eugen Ionesco: A kötelesség oltárán rendező: Csilla Csáky
2000/2001-es évad
Braun Szilágyi László, Kellér Dezső: 3-1 a szerelem javára rendező: Novák Eszter
1999/2000-es évad
Otto Frank Wedekind: A tavasz ébredése rendező: Anca Bradu
Theoderich Frank Dürrenmatt: A Nagy Rómulusz
1998/1999-es évad
Walker Carlo Goldini: A Chioggia-i csetepaté rendező: Novák Eszter
Más színházaknál játszott szerepei
Csíki Játékszín
Timur Carlo Gozzi: Turandot rendező: Pinte Gavril
Zenetanár Moliere: Úrhatnám polgár rendező: Parászka Miklós
Jani Kárpát Péter: Harcsadal rendező: Barabás Olga
Szarvasbirka Fodor Sándor: Csipike rendező: Márk-Nagy Ágóta
Yorick Stúdió
: Emlékszel még (operett és musical)
Woof Daschund Gerome Ragni, James Rado, Galt MacDermot: Hair rendező: Sebestyén Aba
Zoroászter Leo Tasnádi István: Paravarieté rendező: Sebestyén Aba
Nézőpont Színház Székelyudvarhely
2007
Hans Lomeier Roland Schimmelpfennig: Arab éjszaka rendező: Harsányi Zsolt
Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház
1997
Lőrinc barát William Shakespeare, Szőcs Géza: Rómeó és Júlia rendező: Vadas László
1996
Mester őrmester Görgey Gábor: Öröm Állam rendező: Vadas László
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat
1997
vak koldus William Shakepseare: Lear Király rendező: Parászka Miklós
Marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem
Herr Schultz Fred Ebb, John Kander, Joe Masterhoff: Kabaré rendező: Kovács Levente
Oszip Anton Pavlov Cehov: Platonov rendező: Rusznyák Gábor
Nemes Tóbiás Böffen William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok rendező: Novák Eszter
Csikós William David Harrover: Kés a tyúkban rendező: Harsányi Zsolt
König Kiss Csaba: Anumusz és Anima rendező: Kányádi Szilárd
Maros Művészegyüttes
2015
Kelemen Szörényi Levente, Bródy János, Sarkadi Imre: Kőműves Kelemen (rockballada) rendező: Novák Ferenc
Filmszerepei
  • Az Apa – Kelj fel és járj – r. Bán József – 2015
  • Dolina – r. Kamondi Zoltán – 2008
  • Campano – Táncos – r. Nagy Tíbor – 2006
  • Rossz Arcú – Ennyiből ennyi (Erdély 1990) – r. Maár Gyula – 2000