Richard Balint
Adatlap
Születés ideje: 1973. november 01.
Tanulmányok
1995 - 1999 Színészmesterség - Alapképzés
Aktuális szerepei
Heindrich Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline rendező: Bocsárdi László
Văcărescu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
Mr. Lockhart Conor McPherson: Tengeren rendező: Cristi Juncu
Védőügyvéd Ferdinand von Schirach: Terror rendező: Bobi Pricop
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2020/2021-es évad
2019/2020-es évad
Văcărescu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
2018/2019-es évad
Védőügyvéd Ferdinand von Schirach: Terror rendező: Bobi Pricop
Mr. Lockhart Conor McPherson: Tengeren rendező: Cristi Juncu
Más színházaknál játszott szerepei
Regina Maria Színház, Nagyváradon
Frederic Eugen Labiche: Port hint a világ szemébe rendező: Alexandru Dabija
Jeff Mihail Sebastian: Vakációsdi rendező: Radu Nichifor
Oberon, Gyalu William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Ion Sapdaru
Adóhivatali gyakornok Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Ion Sapdaru
A csempészek vezetője : „Fantastica și trista poveste a candidei Eréndire și a nesăbuiei sale bunici” rendező: Ion Sapdaru
Kórustag Euripide: Medeea rendező: Ion Sapdaru
Mercedes Mircea Chirilă, Daniel Vulcu: Családi kabaré
Trufaldino Carlo Goldoni: Két úr szolgája rendező: Alina Hiristea
Sganarelle Moliére: Dom Juan rendező: Radu Nichifor
Algernon Montcrief Oscar Wilde: Jó estét, Wilde úr! (Bunbury) rendező: Alina Hiristea
Lawrence Regan; a kabaré műsorvezetője Ayn Rand: A január 16-i éjszaka rendező: Alexander Hausvater
Kórustag : Elektra (Szofoklész és Euripidész nyomán) rendező: Mihai Măniuțiu
Polichinelle Moliére: Képzelt beteg rendező: Mona Chirilă
Vladimir Samuel Beckett: Godot-ra várva rendező: Emil Sauciuc
Richard Willey Ray Cooney: A miniszter félrelép rendező: Daniel Vulcu
Aki a pofonokat kapja Leonid Andreev: Aki a pofonokat kapja rendező: Alexander Hausvater
Dr. Caius William Shakespeare: A windsori víg nők rendező: Victor Ioan Frunză
Ivan Dmitrics Gromov A. P. Cehov: A 6-os számú kórterem rendező: Petru Vutcărău
Leonaș : „Chiritza Europarlamentară” (Vasile Alecsandri nyomán) rendező: Ion Sapdaru
Allan : Maitreyi (Mircea Eliade nyomán) rendező: Chris Simion
A férfi Vladimir & Oleg Presnyakov: Terrorizmus rendező: Claudiu Goga
Tom Wingfield Tennessee Williams: Üvegfigurák rendező: Chris Nedeea
Macbeth William Shakespeare: Macbeth rendező: Andro Enukidze
Konsztantin Gavrilovics Trepljov A.P. Cehov: Sirály rendező: Linas Marijus Zaikauskas
Jean-Francois Millet; Daisy Tillou Mark Twain: Tetszhalott rendező: Petre Bokor
Chiriac Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Chris Nedeea
Charles Nedialko Yordanov: Gonzago meggyilkolása rendező: Petru Vutcărău
Calogero di Spelta Eduardo de Filippo: La grande magia rendező: Alexandru Colpacci
Tomao Nicomaco Vajda Katalin: Anconai szerelmesek rendező: Andrei Mihalache
Tevje Sholom Aleichem: Hegedűs a háztetőn rendező: Korcsmáros György
Toomey őrmester Neil Simon: Biloxi Blues rendező: Ovidiu Caița
McMurphy Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére rendező: Marius Oltean
Martin Dysart Peter Shaffer: Equus rendező: K. Szabó István
Hilbert Line Knutzon: Közeleg az idő rendező: Radu Afrim
Orsino William Shakespeare: A tizenkettedik éjszaka rendező: Alexandru Mâzgăreanu
Roger de Bris Mel Brooks: Katasztrófális siker rendező: Halasi Imre
Valerio Mihai Măniuțiu, Ada Milea: Leonce és Léna (Georg Büchner nyomán) rendező: Mihai Măniuțiu
Arthur Justine del Corte: Üstökös rendező: Radu-Alexandru Nica
Claudius : „În inima nopții - Episodul Hamlet” rendező: Gavriil Pinte
Gorge Dennis Kelly: Gorge Matromas rituális mészárlása rendező: Bobi Pricop
Gaev Leonid Andreevics A.P. Cehov: Cseresznyéskert rendező: Alexandru Dabija
Miguel de Cervantos, Don Quijote Dale Wasserman: La Mancha lovagja rendező: Korcsmáros György
Tristan Tzara Matei Vișniec: Dada Cabaret rendező: Anca Bradu
Kolumbusz Kristóf Dario Fo: Izabella, három hajó és egy széltoló rendező: Eugen Gyémánt
Cirkuszigazgató Anca Măniuțiu: Pirandello Kávéház (Luigi Pirandello nyomán) rendező: Mihai Măniuțiu
Tartaglia Carlo Gozzi: Szarvaskirály rendező: Alexandru Colpacci
V Ovidiu Caița: Fulladás / Cigányút (Chuck Palahniuk nyomán) rendező: Ovidiu Caița
Nick Nicola Wilson: F.A.D. rendező: Horia Suru
Jean Francois Moncey Pierre Chesnot: A házasságtörés művészete rendező: Daniel Vulcu
Charles Nedialko Yordanov: Hamlet csapdája rendező: Petru Vutcărău
Nagybányai Színház
George Alexandru Chirițescu: "Gaițele" rendező: Anton Tauf
A bolond William Shakespeare: A tizenkettedik éjszaka (Vízkereszt, vagy amit akartok) rendező: Sorin Misirianțu
Leonas Vasile Alecsandri: „Piatra în casă” rendező: Ioan Săsărean
Mefisztó : „Istoria comică a doctorului Faust” rendező: Victor Ioan Frunză
Werner Marius von Mayenburg: A hideg gyermek rendező: Cristian Ban
„Maria Filotti” Színház, Brăila
Oberon, Theseus William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Victor Ioan Frunză
Temesvári Nemzeti Színház
Jerry Lukowski David Yazbek, Terrence McNally: The Full Monty rendező: Răzvan Mazilu
„Ioan Slavici” Klasszikus Színház, Arad
Paul Mark Ravenhill: A vágás rendező: Alexandru Mihăescu