Richard Balint
Adatlap
Születés ideje: 1973. november 01.
Tanulmányok
1995 - 1999 Színészmesterség - Alapképzés
Aktuális szerepei
Alexandru Popa Constantin
rendező: Tudor Lucanu
Văcărescu szerepében
Conor McPherson Tengeren
rendező: Cristi Juncu
Mr. Lockhart szerepében
Ferdinand von Schirach Terror
rendező: Bobi Pricop
Védőügyvéd szerepében
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Alexandru Popa Constantin
rendező: Tudor Lucanu
Văcărescu szerepében
2018/2019-es évad
Ferdinand von Schirach Terror
rendező: Bobi Pricop
Védőügyvéd szerepében
Conor McPherson Tengeren
rendező: Cristi Juncu
Mr. Lockhart szerepében
Más színházaknál játszott szerepei:
Regina Maria Színház, Nagyváradon
Port hint a világ szemébe Eugen Labiche
rendező: Alexandru Dabija
Frederic szerepében
Vakációsdi Mihail Sebastian
rendező: Radu Nichifor
Jeff szerepében
Szentivánéji álom William Shakespeare
rendező: Ion Sapdaru
Oberon, Gyalu szerepében
Farsang Ion Luca Caragiale
rendező: Ion Sapdaru
Adóhivatali gyakornok szerepében
„Fantastica și trista poveste a candidei Eréndire și a nesăbuiei sale bunici”
rendező: Ion Sapdaru
A csempészek vezetője szerepében
Medeea Euripide
rendező: Ion Sapdaru
Kórustag szerepében
Családi kabaré Mircea Chirilă, Daniel Vulcu
Mercedes szerepében
Két úr szolgája Carlo Goldoni
rendező: Alina Hiristea
Trufaldino szerepében
Dom Juan Moliére
rendező: Radu Nichifor
Sganarelle szerepében
Jó estét, Wilde úr! (Bunbury) Oscar Wilde
rendező: Alina Hiristea
Algernon Montcrief szerepében
A január 16-i éjszaka Ayn Rand
rendező: Alexander Hausvater
Lawrence Regan; a kabaré műsorvezetője szerepében
Elektra (Szofoklész és Euripidész nyomán)
rendező: Mihai Măniuțiu
Kórustag szerepében
Képzelt beteg Moliére
rendező: Mona Chirilă
Polichinelle szerepében
Godot-ra várva Samuel Beckett
rendező: Emil Sauciuc
Vladimir szerepében
A miniszter félrelép Ray Cooney
rendező: Daniel Vulcu
Richard Willey szerepében
Aki a pofonokat kapja Leonid Andreev
rendező: Alexander Hausvater
Aki a pofonokat kapja szerepében
A windsori víg nők William Shakespeare
rendező: Victor Ioan Frunză
Dr. Caius szerepében
A 6-os számú kórterem A. P. Cehov
rendező: Petru Vutcărău
Ivan Dmitrics Gromov szerepében
„Chiritza Europarlamentară” (Vasile Alecsandri nyomán)
rendező: Ion Sapdaru
Leonaș szerepében
Maitreyi (Mircea Eliade nyomán)
rendező: Chris Simion
Allan szerepében
Terrorizmus Vladimir & Oleg Presnyakov
rendező: Claudiu Goga
A férfi szerepében
Üvegfigurák Tennessee Williams
rendező: Chris Nedeea
Tom Wingfield szerepében
Macbeth William Shakespeare
rendező: Andro Enukidze
Macbeth szerepében
Sirály A.P. Cehov
rendező: Linas Marijus Zaikauskas
Konsztantin Gavrilovics Trepljov szerepében
Tetszhalott Mark Twain
rendező: Petre Bokor
Jean-Francois Millet; Daisy Tillou szerepében
Zűrzavaros éjszaka Ion Luca Caragiale
rendező: Chris Nedeea
Chiriac szerepében
Gonzago meggyilkolása Nedialko Yordanov
rendező: Petru Vutcărău
Charles szerepében
La grande magia Eduardo de Filippo
rendező: Alexandru Colpacci
Calogero di Spelta szerepében
Anconai szerelmesek Vajda Katalin
rendező: Andrei Mihalache
Tomao Nicomaco szerepében
Hegedűs a háztetőn Sholom Aleichem
rendező: Korcsmáros György
Tevje szerepében
Biloxi Blues Neil Simon
rendező: Ovidiu Caița
Toomey őrmester szerepében
Száll a kakukk fészkére Ken Kesey
rendező: Marius Oltean
McMurphy szerepében
Equus Peter Shaffer
rendező: K. Szabó István
Martin Dysart szerepében
Közeleg az idő Line Knutzon
rendező: Radu Afrim
Hilbert szerepében
A tizenkettedik éjszaka William Shakespeare
rendező: Alexandru Mâzgăreanu
Orsino szerepében
Katasztrófális siker Mel Brooks
rendező: Halasi Imre
Roger de Bris szerepében
Leonce és Léna (Georg Büchner nyomán) Mihai Măniuțiu, Ada Milea
rendező: Mihai Măniuțiu
Valerio szerepében
Üstökös Justine del Corte
rendező: Radu-Alexandru Nica
Arthur szerepében
„În inima nopții - Episodul Hamlet”
rendező: Gavriil Pinte
Claudius szerepében
Gorge Matromas rituális mészárlása Dennis Kelly
rendező: Bobi Pricop
Gorge szerepében
Cseresznyéskert A.P. Cehov
rendező: Alexandru Dabija
Gaev Leonid Andreevics szerepében
La Mancha lovagja Dale Wasserman
rendező: Korcsmáros György
Miguel de Cervantos, Don Quijote szerepében
Dada Cabaret Matei Vișniec
rendező: Anca Bradu
Tristan Tzara szerepében
Izabella, három hajó és egy széltoló Dario Fo
rendező: Eugen Gyémánt
Kolumbusz Kristóf szerepében
Pirandello Kávéház (Luigi Pirandello nyomán) Anca Măniuțiu
rendező: Mihai Măniuțiu
Cirkuszigazgató szerepében
Szarvaskirály Carlo Gozzi
rendező: Alexandru Colpacci
Tartaglia szerepében
Fulladás / Cigányút (Chuck Palahniuk nyomán) Ovidiu Caița
rendező: Ovidiu Caița
V szerepében
F.A.D. Nicola Wilson
rendező: Horia Suru
Nick szerepében
A házasságtörés művészete Pierre Chesnot
rendező: Daniel Vulcu
Jean Francois Moncey szerepében
Hamlet csapdája Nedialko Yordanov
rendező: Petru Vutcărău
Charles szerepében
Nagybányai Színház
"Gaițele" Alexandru Chirițescu
rendező: Anton Tauf
George szerepében
A tizenkettedik éjszaka (Vízkereszt, vagy amit akartok) William Shakespeare
rendező: Sorin Misirianțu
A bolond szerepében
„Piatra în casă” Vasile Alecsandri
rendező: Ioan Săsărean
Leonas szerepében
„Istoria comică a doctorului Faust”
rendező: Victor Ioan Frunză
Mefisztó szerepében
A hideg gyermek Marius von Mayenburg
rendező: Cristian Ban
Werner szerepében
„Maria Filotti” Színház, Brăila
Szentivánéji álom William Shakespeare
rendező: Victor Ioan Frunză
Oberon, Theseus szerepében
Temesvári Nemzeti Színház
The Full Monty David Yazbek, Terrence McNally
rendező: Răzvan Mazilu
Jerry Lukowski szerepében
„Ioan Slavici” Klasszikus Színház, Arad
A vágás Mark Ravenhill
rendező: Alexandru Mihăescu
Paul szerepében