Sebestyén Aba
Adatlap
Születés ideje: 1973. december 08.
Tanulmányok
1990 - 1992 Humántudományok
Mikes Kelemen Elméleti Líceum
1992 - 1996 Színész szak
Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia
2004 - 2010 Doktorátus, színháztudományi szak
l. L. Caragiale Nemzeti Színház- és Filmművészeti Egyetem
2005 - 2008 Rendező
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
2011 Projektmenedzser képzés
Ion Dacian Nemzeti Operettszínház
Aktuális szerepei
Dr. Franz Anton Mesmer Salamon László, Kornis Ottó : Paradies kisasszony rendező: Gáspárik Attila
Férfi Olt Tamás: Abszint rendező: Olt Tamás
Dr. Tomas Stockmann Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Dr. Tomas Stockmann Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
2017/2018-es évad
Lucien Ouvrier Somogyi Gyula, Eisemann Mihály, Zágon István: Fekete Péter rendező: Keresztes Attila
2016/2017-es évad
Főkormányzó Góli Kornélia, Oláh Tamás, Mezei Kinga: Olbrin Joachim csodálatos utazása rendező: Mezei Kinga
2015/2016-es évad
Kerekes Ferkó Kálmán Imre, Békeffi István, Kellér Dezső, Gábor Andor: Csárdáskirálynő rendező: Tasnádi Csaba
2014/2015-es évad
törökmézárus Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk rendező: Vidovszky György
2013/2014-es évad
Thanatosz Székely Csaba, Euripidész : Alkésztisz rendező: Sorin Militaru
2012/2013-es évad
Kőműves Kelemen Szörényi Levente, Bródy János, Sarkadi Imre, Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen rendező: Somogyi Szilárd
2011/2012-es évad
Herda Pityu Háy János: A Gézagyerek rendező: Rusznyák Gábor
2010/2011-es évad
Grumio William Shakespeare: A makrancos hölgy avagy a hárpia megzabolázása rendező: Sorin Militaru
2009/2010-es évad
a rendező Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres rendező: David Zinder
2009/2010-es évad
Ferdinánd Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus? rendező: Bocsárdi László
2008/2009-es évad
a középkorú férfi Jon Fosse: Alvás rendező: Sorin Militaru
2007/2008-es évad
Fadinard, Achille Eugéne Labiche, Marc Michel: Olasz szalmakalap rendező: István Kövesdy
2007/2008-es évad
Angelo William Shakespeare: Szeget szeggel rendező: Alexandre Colpacci
2005/2006-es évad
Liliomfi Szigligeti Ede: Liliomfi rendező: László Gali
2004/2005-es évad
7-es számú esküdt Reginald Rose: 12 dühös ember rendező: László Gali
2003/2004-es évad
Patikárius Jancsi Kosztolányi Dezső, Solténszky Tibor: Édes Anna rendező: Gali László
2002/2003-es évad
Nagelschmidt Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja rendező: Béres Attila
Rică Venturiano Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Béres Attila
Lélio Marivaux: Két nő közt rendező: Alexandre Colpacci
1997/1998-es évad
fiatalember Nádas Péter: Találkozás rendező: Kovács Levente
1995/1996-es évad
Oresztész Bornemissza Péter: Magyar Elektra rendező: Beke Sándor
Más színházaknál játszott szerepei
Yorick Stúdió
2019
Reiner, Edgar Elise Wilk: Eltűntek rendező: Sebestyén Aba
2014
Dózsa Székely János: Dózsa rendező: Török Viola
2013
Róbert Székely Csaba: Szeretik a banánt, elvtársak? rendező: Sorin Militaru
2010
Bolyai János Kocsis István: A tér rendező: Török Viola
2009
színész Gianina Cărbunariu: 20/20 rendező: Gianina Cărbunariu
Csokonai Színház, Debrecen
2006
Komoróczy Jenő Barta Lajos: Szerelem rendező: Galgóczy Judit
2000
Tótferi Kárpáti Péter: Tótferi rendező: Rusznyák Gábor
1999
Milos Bohumil Hrabal: Szigorúan ellenőrzött vonatok rendező: Pinczés István
1998
Csongor Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde rendező: Parászka Miklós
Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia
2009
Karlmann 1-2 Marius von Maienburg: A csúnya rendező: Anca Bradu
2005
Sun, pilóta Bertold Brecht: Valahol Szecsuánban rendező: Barabási Olga
2004
Kalil Roland Schimmelpfenig: Az arab éjszakája rendező: Szabó Máté
1996
Rodolpho Arthur Miller: Pillantás a hídról rendező: Szélyes Ferenc
1995
Sganarelle Molière: Doctor Fregoli rendező: Merő Béla
Szatmárnémeti Északi Színház
2001
Lucretio Vaja Katalin: Anconai szerelmesek rendező: Andrei Mihalache
2001
Rómeó William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Parászka Miklós
2000
Mozart Peter Schaffer: Amadeus rendező: Kövesdy István
2000
Lacikám Egressy Zoltán: Sóska, sültkrumpli rendező: Toth-Pál Miklós
1998
Demetrius William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Árkosi Árpád
1998
Baracs Bakonyi Károly, Szirmai Albert: Mágnás Miska rendező: Parászka Miklós
1997
Gálffi Bence Tamási Áron: Ősvigasztalás rendező: Parászka Miklós
1997
Edmund William Shakespeare: Lear király rendező: Parászka Miklós
1996
Fox Rudi Szép Ernő: A vőlegény rendező: Parászka Miklós
Kolozsvári Magyar Állami Opera
2002
Baracs Bakonyi Károly, Szirmai Albert: Mágnás Miska rendező: Tatár Ágnes
Nagyváradi Állami Színház
2000
Jézus Müller Péter: Mária evangéliuma rendező: Horányi László
Egyéb alkotói tevékenysége

Rendezés:

  • 2019 – Elise Wilk: Eltűntek – Yorick Stúdió
  • 2019 – Székely Csaba: Semmit se bánok – felolvasószínházi előadás- Gyulia Várszínház, Magyarország
  • 2018 – Székely Csaba: 10 – Radnóti Színház, Budapest
  • 2018 – Szép Ernő: Lila akác – Szabadkai Népszínház, Szerbia
  • 2017 – Elise Wilk: Egy csütörtökön történt – Yorick Stúdió
  • 2017 – Carlo Goldoni: A főnök meg én meg a főnök  – Thalia Színház, Budapest
  • 2016 – Elise Wilk: Papírrepülők – a Yorick Stúdió és Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  • 2016 – Székely Csaba: Négy politikai gyerekdarab – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház​
  • 2016 – Sütő András: A szuzai menyegző – felolvasószínházi előadás- Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  • 2016 ​- David Mamet: Amerikai bölény – Thalia Színház, Budapest
  • 2015 – Szabó Róbert Csaba: Hentesek –  ​Yorick Stúdió
  • 2015 – Egressy Zoltán: 4×100​ – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  • 2015 – Urs Widmer: Top Dogs​ – Bartók Kamaraszínház, Dunaújváros
  • 2015 – Lev Birinszkij: Bolondok Tánca – ​Szabadkai Népszínház, Szerbia
  • 2014 – ​Potozky László: Sztrodzsegon – Yorick Stúdió
  • 2014 – Bartha Lajos: Szerelem –  Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  • 2013 – Székely Csaba: Hogyne, drágám! – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
  • 2013 – Joanna Owsianko: Tiramisu – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  • 2013 – Székely Csaba: Bányavirág – Nemzeti Színház, Budapest
  • 2012 – Székely Csaba: Bányavakság – a Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház koprodukciója
  • 2012 – Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
  • 2011 – Székely Csaba: Bányavirág – a Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház koprodukciója
  • 2010 – Tasnádi István: Finito – Yorick Stúdió
  • 2008 – Gianina Cărbunariu: Stop the Tempo – Yorick Stúdió
  • 2008 – Tasnádi István: Paravarieté – Yorick Stúdió
  • 2007 – James Rado, Jerome Ragni, Galt McDermot: Hair – Yorick Stúdió
  • 2006 – Egressy Zoltán: Sóska, sültkrumpli – Yorick Stúdió

 

Filmszerepek:

  • 2014 – Leone – A Pusztulás városa – r. Poór István
  • 2010 – bolond – Héja nász a hepe hupán – r. Katona Szabolcs
  • 2009 – pásztorMedvelesen – r. B. Nagy Gábor
  • 2006 – Krisztián – Táncos – r. B Nagy Gábor
  • 2004 – színész – Világszám – r. Koltay Róbert