Sebestyén Aba
Adatlap
Születés ideje: 1973. december 08.
Tanulmányok
1990 - 1992 Humántudományok
Mikes Kelemen Elméleti Líceum
1992 - 1996 Színész szak
Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia
2004 - 2010 Doktorátus, színháztudományi szak
l. L. Caragiale Nemzeti Színház- és Filmművészeti Egyetem
2005 - 2008 Rendező
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
2011 Projektmenedzser képzés
Ion Dacian Nemzeti Operettszínház
Aktuális szerepei
Hét város Markó Béla 70 rendező: Gáspárik Attila
Férfi Olt Tamás: Abszint rendező: Olt Tamás
Dr. Tomas Stockmann Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Dr. Tomas Stockmann Henrik Ibsen: A nép ellensége rendező: Keresztes Attila
2017/2018-es évad
Lucien Ouvrier Somogyi Gyula, Eisemann Mihály, Zágon István: Fekete Péter rendező: Keresztes Attila
2016/2017-es évad
Főkormányzó Góli Kornélia, Oláh Tamás, Mezei Kinga: Olbrin Joachim csodálatos utazása rendező: Mezei Kinga
2015/2016-es évad
Kerekes Ferkó Kálmán Imre, Békeffi István, Kellér Dezső, Gábor Andor: Csárdáskirálynő rendező: Tasnádi Csaba
2014/2015-es évad
törökmézárus Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk rendező: Vidovszky György
2013/2014-es évad
Thanatosz Székely Csaba, Euripidész : Alkésztisz rendező: Sorin Militaru
2012/2013-es évad
Kőműves Kelemen Szörényi Levente, Bródy János, Sarkadi Imre, Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen rendező: Somogyi Szilárd
2011/2012-es évad
Herda Pityu Háy János: A Gézagyerek rendező: Rusznyák Gábor
2010/2011-es évad
Grumio William Shakespeare: A makrancos hölgy avagy a hárpia megzabolázása rendező: Sorin Militaru
2009/2010-es évad
a rendező Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres rendező: David Zinder
2009/2010-es évad
Ferdinánd Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus? rendező: Bocsárdi László
2008/2009-es évad
a középkorú férfi Jon Fosse: Alvás rendező: Sorin Militaru
2007/2008-es évad
Fadinard, Achille Eugéne Labiche, Marc Michel: Olasz szalmakalap rendező: István Kövesdy
2007/2008-es évad
Angelo William Shakespeare: Szeget szeggel rendező: Alexandre Colpacci
2005/2006-es évad
Liliomfi Szigligeti Ede: Liliomfi rendező: László Gali
2004/2005-es évad
7-es számú esküdt Reginald Rose: 12 dühös ember rendező: László Gali
2003/2004-es évad
Patikárius Jancsi Kosztolányi Dezső, Solténszky Tibor: Édes Anna rendező: Gali László
2002/2003-es évad
Nagelschmidt Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja rendező: Béres Attila
Rică Venturiano Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Béres Attila
Lélio Marivaux: Két nő közt rendező: Alexandre Colpacci
1997/1998-es évad
fiatalember Nádas Péter: Találkozás rendező: Kovács Levente
1995/1996-es évad
Oresztész Bornemissza Péter: Magyar Elektra rendező: Beke Sándor
Más színházaknál játszott szerepei
Yorick Stúdió
2019
Reiner, Edgar Elise Wilk: Eltűntek rendező: Sebestyén Aba
2014
Dózsa Székely János: Dózsa rendező: Török Viola
2013
Róbert Székely Csaba: Szeretik a banánt, elvtársak? rendező: Sorin Militaru
2010
Bolyai János Kocsis István: A tér rendező: Török Viola
2009
színész Gianina Cărbunariu: 20/20 rendező: Gianina Cărbunariu
Csokonai Színház, Debrecen
2006
Komoróczy Jenő Barta Lajos: Szerelem rendező: Galgóczy Judit
2000
Tótferi Kárpáti Péter: Tótferi rendező: Rusznyák Gábor
1999
Milos Bohumil Hrabal: Szigorúan ellenőrzött vonatok rendező: Pinczés István
1998
Csongor Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde rendező: Parászka Miklós
Marosvásárhelyi Színművészeti Akadémia
2009
Karlmann 1-2 Marius von Maienburg: A csúnya rendező: Anca Bradu
2005
Sun, pilóta Bertold Brecht: Valahol Szecsuánban rendező: Barabási Olga
2004
Kalil Roland Schimmelpfenig: Az arab éjszakája rendező: Szabó Máté
1996
Rodolpho Arthur Miller: Pillantás a hídról rendező: Szélyes Ferenc
1995
Sganarelle Molière: Doctor Fregoli rendező: Merő Béla
Szatmárnémeti Északi Színház
2001
Lucretio Vaja Katalin: Anconai szerelmesek rendező: Andrei Mihalache
2001
Rómeó William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Parászka Miklós
2000
Mozart Peter Schaffer: Amadeus rendező: Kövesdy István
2000
Lacikám Egressy Zoltán: Sóska, sültkrumpli rendező: Toth-Pál Miklós
1998
Demetrius William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Árkosi Árpád
1998
Baracs Bakonyi Károly, Szirmai Albert: Mágnás Miska rendező: Parászka Miklós
1997
Gálffi Bence Tamási Áron: Ősvigasztalás rendező: Parászka Miklós
1997
Edmund William Shakespeare: Lear király rendező: Parászka Miklós
1996
Fox Rudi Szép Ernő: A vőlegény rendező: Parászka Miklós
Kolozsvári Magyar Állami Opera
2002
Baracs Bakonyi Károly, Szirmai Albert: Mágnás Miska rendező: Tatár Ágnes
Nagyváradi Állami Színház
2000
Jézus Müller Péter: Mária evangéliuma rendező: Horányi László
Filmszerepei
  • Leone – A Pusztulás városa – r. Poór István – 2014
  • bolond – Héja nász a hepe hupán – r. Katona Szabolcs – 2010
  • pásztorMedvelesen – r. B. Nagy Gábor – 2009
  • Krisztián – Táncos – r. B Nagy Gábo – 2006
  • színész – Világszám – r. Koltay Róbert – 2004
Rendezései
Elise Wilk: Eltűntek Yorick Stúdió Marosvásárhely 2019
Székely Csaba: Semmit se bánok - felolvasószínházi előadás Gyulai Várszínház Magyarország 2019
Székely Csaba: 10 Radnóti Színház Budapest 2018
Szép Ernő: Lila akác Szabadkai Népszínház Szerbia 2018
Wilk Elise: Egy csütörtökön történt Yorick Stúdió Marosvásárhely 2017
Carlo Goldini: A főnök meg én meg a főnök Thalia Színház Budapest 2017
Elise Wilk: Papírrepülők a Yorick Stúdió és Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Marosvásárhely 2016
Székely Csaba: Négy politikai gyerekdarab Marosvásárhelyi Nemzeti Színház​ 2016
Sütő András: A szuzai menyegző - felolvasószínházi előadás Marosvásárhelyi Nemzeti Színház 2016
David Mamet: Amerikai bölény Thalia Színház Budapest 2016
Szabó Róbert Csaba: Hentesek Yorick Stúdió Marosvásárhely 2015
Egressy Zoltán: 4x100 Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem 2015
Urs Wildmer: Top Dogs​ Bartók Kamaraszínház Dunaújváros 2015
Lev Birinszkij: Bolondok Tánca ​Szabadkai Népszínház Szerbia 2015
Potozky László: Sztrodzsegon Yorick Stúdió Marosvásárhely 2014
Bartha Lajos: Szerelem Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem 2014
Székely Csaba: Hogyne, drágám! Teatrul Național Târgu-Mureș 2013
Joanna Owsianko: Tiramisu Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem 2013
Székely Csaba: Bányavirág Nemzeti Színház Budapest 2013
Székely Csaba: Bányavakság a Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház koprodukciója 2012
Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem 2012
Székely Csaba: Bányavirág a Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház koprodukciója 2011
Tasnádi István: Finito Yorick Stúdió Marosvásárhely 2010
Gianina Cărbunaru: Stop the Tempo Yorick Stúdió Marosvásárhely 2008
Tasnádi István: Paravarieté Yorick Stúdió Maeosvásárhely 2008
James Rado, Jerome Ragni, Galt McDermoth: Hair Yorick Stúdió Marosvásárhely 2007
Egressy Zoltán: Sóska, sültkrumpli Yorick Stúdió Marosvásárhely 2006