Tompa Klára
Adatlap
Születés ideje: 1973. november 10.
Tanulmányok
1989 - 1992
"Ion Vlasiu" Faipari Líceum
1994 - 1998 Színész szak
Marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem
2007 - 2012 Doktori tanulmányok
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem
Korábbi szerepei
2018/2019-es évad
Magyar Költészet Napja Markó Béla költővel (felolvasó színház) rendező: Gáspárik Attila
2017/2018-es évad
De szeretnék gazdag lenni (felolvasó színház) rendező: Gáspárik Attila
2013/2014-es évad
Anna Szabó Magda, Bereményi Géza: Az ajtó rendező: Kincses Elemér
Alkésztisz Székely Csaba, Euripidész: Alkésztisz rendező: Militaru Sorin
2012/2013-es évad
Anna Makszim Gorkij: Mélyben (Éjjeli menedékhely) rendező: Keresztes Attila
Lady Capulet William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Porogi Dorka
egy nő Szörényi Levente, Bródy János, Sarkadi Imre, Ivánka Csaba: Kőműves Kelemen rendező: Somogyi Szilárd
2011/2012-es évad
Lucia Petrella Eduardo de Filippo: a komédia művészete rendező: Kövesdi István
Glédisz Verebes István: Senki sem tökéletes rendező: Kányádi Szilárd
2010/2011-es évad
Alexandra Ivanovna Anton Pavlovici Cehov: Platonov rendező: Harsányi Zsolt
2009/2010-es évad
mostohalány Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres rendező: David Zinder
Ninya Karnauhova Alexander Galin: Válogatás rendező: Kincses Elemér
Hray Ida Bródy Sándor: A tanítónő rendező: László Csaba
2008/2009-es évad
Báthory Anna Zaváda Pál: Bethlen rendező: Kövesdy István
Karin Bergman Ingmar Bergman: Dúl-fúl és elnémúl rendező: Kövesdy István
Ajnácska Király Kinga Júlia: A szerencse fia rendező: Király István
2007/2008-es évad
Eugéne Labiche, Marc Michel: Olasz szalmakalap rendező: Kövesdy István
a nő William Shakespeare: A III. (III. Richárd alapján) rendező: Andreea Vulpe
2006/2007-es évad
Sostrata Nichòlo Machiavelli: A lé (A Mandragóra alapján) rendező: Király István
Dorigen Geoffrey Chauser: A változó hold alatt (A Carterbury mesék alapján) rendező: Barabás Olga
2004/2005-es évad
Ljubov Andrejevna Anton Pavlovici Cehov: Cseresznyéskert rendező: Andreea Vulpe
2003/2004-es évad
Roza Füst Milán: Boldogtalanok rendező: Bodó Viktór
2002/2003-es évad
Antonia nővér Sütő András: Egy lócsíszár Virágvasárnapja rendező: Béres Attila
grófnő Marivaux: Két nő közt rendező: Alexandr Colpacci
Malacka Alan Alexander Milne: Micimackó rendező: Kovács Levente
2001/2002-es évad
Sárika Szilágyi László, Kellér Dezső: 3-1 a szerelem javára rendező: Novák Eszter
angyal Madách Imre: Az ember tragédiája rendező: Anca Bradu
1999/2000-es évad
Wendla Frank Wedekind: A tavasz ébredése rendező: Anca Bradu
Hermia William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Novák Eszter
előadó Színészbál rendező: Kovács Levente
1998/1999-es évad
Mimi Mihály Eisemann, K. Halász Gyula: Fiatalság, bolondság rendező: Simon Balázs
előadó Más gömb nincs? (kabaré) rendező: Kovács Levente
Checca Carlo Goldini: A Chioggia-i csetepaté rendező: Novák Eszter
1997/1998-es évad
írnok Molière: A fösvény rendező: Parászka Miklós
1994/1995-es évad
statiszta Petronius: Satirycon rendező: Victor Ioan Frunză
statiszta William Shakespeare: Tévedések vígjátéla rendező: Gali László
Más színházaknál játszott szerepei
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
2011
Natalja Petrovna Ivan Turgemyev: Egy hónap falun rendező: Barabás Olga
2008
Yerma Federico Lorca: Yerma rendező: Csurulya Csongor
Yorick Stúdió
2009
Gyöngyvér Gianina Cărbunariu: 20/20 rendező: Gianina Cărbunariu
2005
Nasztasja Filipovna Wajda Andrzey: Nasztasja Filipovna rendező: István Kövesdy
Marosvásárhelyi Muvészeti Egyetem
2018
anya Marius von Mayenburg: Lángarc rendező: Harsányi Zsolt
2011
Margit Kiss Csaba: Animusz és anima rendező: Kányádi Szilárd
2010
kalapos Matei Vișniec: Kenyérrel a kézben rendező: Patkó Éva
2010
Nóra Henrik Ibsen: Nóra reloaded (Nóra alapján) rendező: Patkó Éva
2009
Fanny Marius von Mayenburg: A csúnya rendező: Anca Bradu
2005
Sin asszony Bertold Brecht: Valahol Szecsuánba (a Jóembert keresünk! című dráma alapján rendező: Barabás Olga
2004
Franziska Dehke Roland Schimmelpfennig: Arab Éjszaka rendező: Szabó Máté
2004
Éva Mark Twain: Ádám és Éva naplója rendező: Csurulya Csongor
Kolibri Pinceszínház
2003
Desdemona Éry-Kovács András: Idegenek rendező: Éry-Kovács András
Millenáris Központ Budapest
2003
Stella : Szerelemjáték (Goethe Stella című műve alapján) rendező: Éry-Kovács András
Egyéb alkotói tevékenysége

Filmszerepek:

  • 2009 – fiatal Lenke néni – Visszatérés – r. Elek Judit
  • 2008 – Magdolna – A vadlány – r. Zsigmond Dezső
  • 2006 – Nő (főszerep) – “Bricostorii” – Andreea Păduraru
  • 2006 – Nő (főszerep) – Hozzád megyek – Patkó Éva
  • 2002 – Stella – Szerelemjáték – Éry-Kovács András
  • 2001 – Nő – Fény hull arcodra – Gulyás Gyula
  • 1998 – nővér – Lassú vírus – Bartha Ágnes
  • 1996 – mesélő elleni mesélő – Színjáték – Mráz Ferenc

 

Rádiófelvétel:

  • 2020 – Tófalvi Zselyke: A kék ház, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2020 – Tófalvi Zselyke: Durián, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2020 – Döbrentei Sarolta: Egyszer volt lányok, rendező: Sebestyén Aba, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2018 – Tisza Kata: Akik nem sírnak rendesen, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2017 – Tisza Kata: Akik nem sírnak rendesen, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2016 – Péter Beáta: A bicikli, Tompa Enikő adaptáció, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2016 – Szamos Mariann: Elfoglalt életek, Tompa Enikő adaptáció, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2013 – Matei Vișniec: Kenyérrel a zsebben, rendező: Patkó Éva, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2010 – Évszakok, rendező: Barabás Olga, Marosvásárhelyi Rádió, 2010
  • 2009 – Erdei jelenetek, Egyed Emese versei és Robert Schumann zenéje, előadás a Stúdió Színház színpadán
  • 2008 – Minden olyan nagy volt, és én olyan kicsike…, verses-zenés kollázs, rendező: Tompa Klára, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2005 – Szerb Antalra emlékezve, rendező: Barabás Olga, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2004 – Mark Twain: Ádám és Éva naplója, rendező: Csurulya Csongor, Marosvásárhelyi Rádió

 

Havi dráma (felolvasószínházi előadások):

  • 2020 – Mihaela Mihailov: Hogyan győzi le Barbie a világválságot, online előadás. rendező: Patkó Éva
  • 2019 – Gianina Cărbunariu: Tolidaritás, rendező: Patkó Éva
  • 2017 – Döbrentei Sarolta: Egyszer volt lányok, rendező: Sebestyén Aba, Marosvásárhelyi Rádió
  • 2014 – Pálffy Zsófia: Kék virsli, rendező: Ozvald Enikő
  • 2014 – Matei Vișniec és Szabó Róbert Csaba: Remix (kenyérrel a zsebben), Patkó Éva, szerep: kalapos

 

Rendezések / Dramatizálások:

  • 2019 – Névjegykártyák – egyéni zenés és ritmusnévjegykártyák (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem I. éves színész hallgatóival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2019 – Mejjpor – Molnár Ferenc Liliom című darabja nyomán (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem III. éves színész hallgatóival)
  • 2018 – Hotelszoba – (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem II. éves színész hallgatóival)
  • 2017 – Névjegykártyák – Egyéni zenés és ritmusnévjegykártyák (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem I. éves színész hallgatóival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2016 – Barta Lajos: Szerelem (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem III. éves színész hallgatóival)
  • 2014 – Lépcsőház – (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem II. éves színész hallgatóival)
  • 2013 – Névjegykártyák – Egyéni zenés és ritmusnévjegykártyák (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem I. éves színész hallgatóival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2013 – William Shakespeare: Hamlet (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem III. éves színész hallgatóival)
  • 2013 – Sirály kísérlet (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem III. éves színész hallgatóival, A.P. Csehov: Sirály műve alapján)
  • 2013 – Füst Milán: Boldogtalanok (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem II. éves színész és bábszínész hallgatóival)
  • 2012 – Névjegykártyák – Egyéni zenés és ritmusnévjegykártyák (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem I. éves bábszínész hallgatóival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2012 – Móka (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem II. éves színész hallgatóival)
  • 2011 – Névjegykártyák – Egyéni zenés és ritmusnévjegykártyák (vizsga-összeállítás a Művészeti Egyetem I. éves színész hallgatóival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2010 – William Shakespeare: Rómeó és Júlia, (összeállítás a Művészeti Egyetem III. éves színész hallgatóival)
  • 2009 – Május, június, július, augusztus (összeállítás a Művészeti Egyetem II. éves színész hallgatóival, Szép Ernő Május című egyfelvonásosa alapján)
  • 2009 – Minden olyan nagy volt, és én olyan kicsike… (Karácsonyi összeállítás a Sz.E. II. éves színész diákjaival), irányító tanárok: Tompa Klára / Strausz Imre-István
  • 2008 – Oravetz Imre: Valami tegnap, mely mintha ma lenne… (egyéni műsor, a Művészeti Egyetem IV. éves hallgatóinak vizsga-előadása)
  • 2007 – William Shakespeare: Szentivánéji álom (a Művészeti Egyetem III. éves hallgatóinak vizsga-előadása)
  • 2006 – Bródy Sándor: A medikus (a Művészeti Egyetem III. éves hallgatóinak vizsga-előadása)
  • 2006 – Molnár Ferenc: Liliom (a Művészeti Egyetem III. éves hallgatóinak vizsga-előadása)
  • 2006 – “Emlékképek a múlt évszázad elejérol” (a Művészeti Egyetem III. éves hallgatóinak vizsga-előadása)